5 pytań o depilację laserową, na które warto znać odpowiedzi

0
1059

Zabieg depilacji laserowej cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet, które chcą wygodnie i bezpiecznie pozbyć się niechcianego owłosienia. Mimo tego, że depilacja nie jest już nowością, wiele kobiet nadal ma wątpliwości i nie jest przekonanych do tego zabiegu. Poznaj odpowiedzi na 5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących depilacji laserowej.

  1. Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?
  2. Jak przebiega depilacja laserowa?
  3. Czy zabieg depilacji laserowej boli?
  4. Czy po depilacji laserowej włosy już nigdy nie odrastają?
  5. Czy trzeba się ogolić do zabiegu depilacji laserowej?

Najczęściej pytania o depilację laserową dotyczą przygotowań do zabiegu, przebiegu depilacji oraz efektów. Kobiety rezygnują z wykonania depilacji za pomocą lasera z obawy o ból towarzyszący zabiegowi, nie są również przekonane, czy mogą liczyć na trwałe efekty. Jeśli wahasz się przed podjęciem ostatecznej decyzji, dowiedz się na czym dokładnie polega depilacja laserowa, jak się do niej przygotować oraz jakich efektów możesz się spodziewać.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Jeśli interesuje Cię depilacja laserowa, musisz przede wszystkim sprawdzić, czy w Twoim przypadku nie istnieją przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Dopiero po ich zweryfikowaniu możesz umówić się na wizytę. W dniu przeprowadzenia depilacji ogol skórę na gładko, umyj ją, ale niczym nie smaruj. Jeśli masz bardzo suchą lub podrażnioną skórę, wtedy można zastosować krem kojący, ale co najmniej na 8 godzin przed zabiegiem.

Jak przebiega depilacja laserowa?

Najpierw na małym obszarze okolicy depilowanej wykonywana jest próba lasera. Jest to działanie niezbędne w celu sprawdzenia reakcji termicznej skóry i dobrania optymalnych parametrów zabiegu. Następnie wykonywany jest zabieg depilacji laserowej polegający na emitowaniu fal laserowych wewnątrz skóry. Łagodna i bezpieczna wiązka promieni laserowych wnika do mieszków włosowych i niszczy je nieodwracalnie.

Czy zabieg depilacji laserowej boli?

Depilacji laserowej może towarzyszyć uczucie dyskomfortu w postaci uczucia gorąca i ukłuć. Natężenie bólu jest uzależnione od depilowanych okolic oraz indywidualnych uwarunkowań. Istnieje możliwość zastosowania kremu znieczulającego oraz zimnych okładów.

Czy po depilacji laserowej włosy już nigdy nie odrastają?

Depilacja laserowa zwykle wymaga wykonania serii zabiegów, ale po ich zakończeniu usuniętych zostaje około 96% niechcianych włosów, a te, które pozostają są jaśniejsze i dużo słabsze. W miarę upływu czasu, dzięki zdolnościom regeneracji organizmu, włosy mogą odrastać, ale nigdy nie wrócą do stanu przed zabiegiem. W zależności od potrzeb zalecane jest wykonanie zabiegów przypominających.

Czy trzeba się ogolić do zabiegu depilacji laserowej?

Ogolenie się do zabiegu jest konieczne, ponieważ laser działa na korzeń włosa, a nie na łodygę. Jeśli włosy byłyby nieogolone, pod wpływem wiązki lasera mogłyby ulec spaleniu.

Jeśli chcesz rozwiać wszystkie swoje wątpliwości dotyczące depilacji laserowej, odwiedź stronę https://nylasercenter.com.pl/oferta/depilacja-laserowa-jak-przebiega-zabieg/ i poznaj odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.