Depilacja

0
89

Depilacja jest zabiegiem mającym na celu pozbycie się niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Warto zaznaczyć, że mamy do czynienia z kilkoma rodzajami depilacji.

Depilacja – rodzaje

Depilacja Lublin dzieli się na wiele rodzajów. Możemy wyróżnić depilację mechaniczną, w skład której wchodzą zabiegi woskiem, pastą cukrową, depilatorem oraz maszynką, a także depilację chemiczną, wykonywaną za pomocą kremu do depilacji i depilację laserem. 

Jeśli chodzi o depilację woskiem, to odpowiedni preparat można zakupić w każdej drogerii. Dostępne są zarówno woski tradycyjne – na ciepło – oraz na zimno i tak zwane “twarde”. Wosk na ciepło rozgrzewa mieszki włosowe, zimny zaś sprawdza się idealnie w przypadku małych powierzchni, takich jak broda czy wąsik. Generalnie wosk na zimno jest zdecydowanie bardziej higieniczny niż wersja ciepła.

Woski twarde są dość nowym produktem, który ukazał się na rynku. Charakterystycznym dla nich jest to, że przylegają jedynie do łodygi włosa, a nie w całości do skóry, co gwarantuje znacznie mniejsze odczucia bólowe.

Depilacja pastą cukrową jest naturalnym sposobem usuwania owłosienia. Ten sposób depilacji cieszy się ogromną popularnością ze względu na możliwość wykonania go w domu. Wystarczy przygotować do zabiegu cukier oraz sok z cytryny. Sporządzoną pastę cukrową należy nałożyć na skórę i zrywać w podobny sposób jak paski z woskiem. Jest to mniej bolesny sposób niż wosk na ciepło.

Depilator, maszynka czy krem do depilacji?

Zacznijmy od tego, że depilację depilatorem należy wykonywać bezpośrednio po kąpieli. Dlaczego? Ponieważ skóra jest wtedy zmiękczona, a mieszki włosowe są przez to bardziej rozszerzone. 

Jeśli chodzi o maszynkę, to w jej przypadku możemy powiedzieć, iż jest szybka, bezbolesna i stosunkowo tania, a na rynku mamy ogromny wybór modeli.

Jeśli posiada się delikatne owłosienie, to najlepszym wyborem mogą okazać się kremy do depilacji, które niestety nie radzą sobie w przypadku grubego i gęstego owłosienia.

Co do depilacja laserem, to wydaje się on najskuteczniejszą metodą, która pozostawia skórę gładką na długi czas. Warto jednak sprawdzić, która z wyżej wymienionych metod będzie nam najbardziej odpowiadać. Wszystko jest zależne od typu posiadanej skóry i miejsca, które będzie poddane depilacji.