Dlaczego warto sięgnąć po ekologiczne i naturalne lakiery do paznokci?

0
572

Świadomość ekologiczna to dla Ciebie chleb powszedni? Dbasz o siebie i swoją rodzinę, wiesz co dobre również w kwestii kosmetyków. Zdajesz sobie sprawę, że nie wszystkie składniki występujące w kosmetykach są dla nas w pełni bezpieczne. Jeśli nie chcesz z niczego rezygnować, alternatywę stanowią kosmetyki ekologiczne. Jakie ekologiczne i naturalne lakiery do paznokci wybrać, aby osiągnąć idealny efekt?

Po co analizować składy kosmetyków?

Dostępność informacji o szkodliwości lakierów do paznokci jest aktualnie dość prosta, jednak zawsze warto korzystać z rzetelnych źródeł. Do takich należy poradnik konsumenta pt.:” Tabele dodatków i składników chemicznych, czyli co jesz i czym się smarujesz”.

Dowiesz się z niego, jakie dany środek zmiękczający lub powierzchniowo czynny może wywoływać potencjalne dla Ciebie skutki. W najlepszym wypadku będzie to mała toksyczność dla skóry, w najgorszym może powodować alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, problemy z układem oddechowym i pokarmowym, rozrodczym, nerwowym lub działać kancerogennie.

Oczywiście w sieci znajdziesz wiele witryn, które rozwieją Twoje wątpliwości na temat szkodliwości danego związku. Nie pozwól, aby kosmetyki powodowały u Ciebie lub Twojej rodziny jakiekolwiek problemy zdrowotne.

Ekologiczne i naturalne lakiery do paznokci zdrowa alternatywa także dla dzieci

Z założenia im prostszy skład kosmetyku, tym lepiej. Oczywiście, aby bezpiecznie stosować lakiery do paznokci, warto postawić na wersję ekologiczną. Dodatkowo będziesz pewna, że nie szkodzisz naszej planecie.

Oferta rynkowa lakierów jest obecnie dość szeroka, a ceny zróżnicowane. Już za dwadzieścia parę złotych możesz nabyć jeden z ekologicznych i naturalnych lakierów do paznokci! Takie lakiery jak marki Kabos Simply czy Namaki oferują tanie lakiery, które w żadnym wypadku nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu.

Ich świetna jakość sprawi, że paznokcie nie ulegną zniszczeniu, jak w przypadku zwykłych lakierów. Namaki oferuje lakiery dla dziewczynek, które nie zawierają w swoim składzie parabenów, toluenu, formaldehydu, ftalanu, nanocząstek, czy kamfory.

Czy wiesz, że toluen ma negatywny wpływ na układ nerwowy i może powodować zawroty i bóle głowy? Twoja córeczka z przyjemnością skorzysta z eko alternatywy, bo poczuje się jak mała kobietka, a jednak nie zaszkodzi swojemu zdrowiu.

Jeśli ekologiczne to mniej skuteczne?

Może tak się zdarzyć, że niektóre kosmetyki w wersji eko, nie do końca spełnią nasze oczekiwania. Pozbawione silnych rozpuszczalników, środków utrzymujących wilgoć, konserwantów lub barwników nie zawsze spełniają swoją rolę tak, jak robią to kosmetyki, do których jesteś przyzwyczajona.

Dlatego też myśl ekologiczna najbardziej przemawia do osób, które na pierwszym miejscu stawiają zdrowie. Ich celem nie jest sterylne życie w doskonale utrwalonym makijażu. Jeśli nie chcesz rezygnować ani ze zdrowia, ani z idealnego wyglądu, postaw na kosmetyki eko z wyższej półki. Do takich należy lakier Kabos, który utrzymuje się na paznokciach do siedmiu dni.

Najlepiej ekologiczne i naturalne lakiery do paznokci wypróbować osobiście, aby wyrobić sobie własną opinię, czy spełniają one Twoje oczekiwania. Niewątpliwie największą ich zaletą jest nieszkodliwy wpływa na Twoje zdrowie. Skąd wiadomo, że lakiery są naturalne?

Po prostu opierają się na składnikach pochodzenia naturalnego. Co ważne, nie każdy kosmetyk z certyfikatem ekologicznym będzie dobry dla Ciebie. Ponieważ wrażliwość na dany składnik to sprawa indywidualna. Wszystko opiera się zatem na tym, aby czytać skład. (Więcej znajdziesz tutaj.)