Irygator dentystyczny – sposób na piękny uśmiech

0
2853

W dzisiejszych czasach, zadbane zęby to podstawa, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że mają one służyć nam do końca życia. Zdrowy, piękny uśmiech to wizytówka każdego z nas, dlatego regularne, często bardzo kosztowne wizyty u dentysty stały się po prostu normą. Odwiedzamy specjalistów nie tylko po to, by leczyć zęby czy zamontować aparat ortodontyczny, ale także w celach poprawy ich wyglądu, wykonując na przykład higienizację jamy ustnej, bądź wybielanie. Aby ograniczyć wydatki związane z wizytami w klinikach stomatologicznych, możemy zaopatrzyć się w profesjonalne sprzęty dentystyczne do użytku domowego, dostępne między innymi w sklepach internetowych. Jednym z takich urządzeń jest właśnie irygator, nazywany przez dentystów najprostszą metodą na zdrowe zęby.

Co to jest irygator?

Irygator dentystyczny to urządzenie czyszczące trudno dostępne dla szczoteczki przestrzenie międzyzębowe. Tradycyjną metodą higieny tych szczelin jest używanie wykałaczki lub nici dentystycznej, ale osoby z wrażliwymi dziąsłami, doskonale wiedzą jak nieprzyjemne, a nawet bolesne może być to doświadczenie. Jeszcze niedawno, mówiło się, że irygator jest przeznaczony tylko dla posiadaczy aparatów, implantów lub protez, czy też ciasno ułożonych zębów. Na szczęście, coraz więcej stomatologów zaleca swoim pacjentom używanie tego sprzętu na co dzień, jako uzupełnienie pielęgnacji jamy ustnej oraz w celach profilaktyki pojawienia się próchnicy i nieprzyjemnego zapachu z ust. Irygator wystrzeliwuje płyn pod ciśnieniem ze swojej głowicy o specjalnej budowie, umożliwiającej dotarcie do trudno dostępnych zakamarków i usuwa z nich płytkę bakteryjną, w dodatku masuje dziąsła, dzięki czemu poprawia się ich ukrwienie.

Jaki irygator wybrać?

Na rynku dostępne są urządzenia wielu marek, stacjonarne do użytku domowego, jaki i bezprzewodowe, które bez problemu możemy zabrać ze sobą w podróż. Jednym z bardziej popularnych sprzętów, polecanych przez specjalistów jest Irygator Seysso OXYGEN Travel, idealnie mieszczący się do walizki dzięki niewielkim gabarytom i pozwalający na ciągłą irygację przez 70 minut. Wybierając irygator, warto sprawdzić czy ma on różne tryby pracy, ponieważ jeśli mamy problemy z nadwrażliwością zębów lub dziąseł, to standardowy program czyszczący może być dla nas zbyt mocny i drażniący. Irygator Seysso OXYGEN posiada 3 tryby, różniące się ciśnieniem wystrzeliwanej wody: od 2,7 do 6,2 Bara. W zestawie znalazły się także 3 różne końcówki, które umożliwią precyzyjne skierowanie strumienia wody na pożądaną przez nas powierzchnię. Najlepiej kupić go w profesjonalnych sklepach medycznych, aby otrzymać pewną 24-miesięczną gwarancję, na przykład tutaj: https://almamed.pl/irygator-seysso-oxygen-travel.

Kto raz użyje irygatora, najprawdopodobniej nie wróci już do nici dentystycznych. Jest to też świetny sposób, aby zaoszczędzić na regularnych wizytach u higienistek stomatologicznych, ponieważ stan naszych zębów po irygacjach będzie tego wymagał z całą pewnością rzadziej.