Jak stosować odżywki do włosów? Poznaj metodę OMO

0
1172

Odżywki do włosów sprawiają, że włosy wyglądają pięknie, są nawilżone i zregenerowane. Prawidłowo dobrana pielęgnacja sprawi, że włosy nabiorą blasku. W jaki sposób stosować odżywki do włosów, aby były jak najbardziej skuteczne? Dowiedz się co to jest metoda OMO, u kogo sprawdzi się najlepiej oraz w jaki sposób ją prawidłowo stosować.

Co to jest OMO? Używanie odżywki do włosów

OMO to metoda mycia włosów, która zakłada użycie kosmetyków w kolejności: odżywka, szampon, odżywka. Najpierw należy nałożyć odpowiednią ilość odżywki do włosów na wilgotne włosy.

Po odczekaniu kilku minut, bez spłukiwania odżywki do włosów należy nałożyć szampon i umyć nim dokładnie skórę głowy. W kolejnym kroku można zmyć kosmetyki, a na koniec nałożyć odżywkę i spłukać ją po kilku minutach.

Metoda OMO ma na celu ochronę włosów przed wysuszających działaniem szamponu. Po zastosowaniu metody OMO szybko zauważysz, że włosy są mocno odżywione, gładkie i błyszczące.

Jakie rodzaje odżywek do włosów stosować przy OMO?

  1. Odżywka nawilżająca. W pierwszym etapie metody OMO najlepiej stosować odżywki proteinowe lub nawilżające, czyli zawierające w składzie aloes, miód, czy glicerynę.
  2. Szampon. Do codziennego mycia najlepiej stosować delikatny szampon, a raz na kilka myć mocniejszy szampon.
  3. Odżywka emolientowa. W ostatnim kroku mycia, należy zastosować odżywkę emolientową, czyli taką która zawiera w składzie oleje. Dzięki temu idealnie zamkniesz pielęgnację i włosy pozostaną lśniące.

Metoda OMO – u kogo się sprawdzi?

Ogólnie jest to metoda dedykowana dla każdego rodzaju włosów. Metoda mycia OMO sprawdzi się przede wszystkim u osób z suchymi włosami. Jeśli masz problem z rozczesywaniem włosów, z pewnością pokochasz tę metodę. Po zastosowaniu OMO, zauważysz gładkość i blask. Podwójne użycie odżywki do włosów pomaga zatrzymać nawilżenie na dłużej.

Ten sposób najlepiej przetestować i ocenić na własnej skórze. Włosy cienkie i przetłuszczające mogą być zbyt przeciążone po podwójnym użyciu odżywki. Wówczas efekt będzie przeciwny do oczekiwanego.

Metodę OMO poleca się zwłaszcza przy włosach kręconych, suchych i porowatych. W takich przypadkach różnica na plus jest widoczna już po pierwszym myciu. Włosy są miękkie, mocne i błyszczące. Metoda OMO wbrew pozorom nie jest zbyt czasochłonna, wystarczy poświęcić kilka minut podczas mycia.

Stosowanie odżywki do włosów – zasady

  • Odżywki do włosów nie należy stosować na skórze głowy. Prawidłowo odżywkę powinno się nakładać od wysokości uszu w dół. W przypadku stosowania odżywki na skalp, istnieje duże prawdopodobieństwo, że włosy będą przeciążone, a skóra głowy przetłuszczona.
  • Metodę OMO można śmiało stosować podczas każdego mycia włosów.
  • Podczas ostatniego etapu metody OMO, odżywkę można wczesać we włosy za pomocą szczotki. Dzięki temu substancje aktywne kosmetyku mają szansę dotrzeć do każdego włosa. Wczesywanie odżywki umożliwia domknięcie łuski włosa.
  • Odżywki do włosów bez spłukiwania nie zastąpią klasycznej odżywki.
  • Ilość nakładanej odżywki trzeba dobierać indywidualnie. Dobrze dobrana porcja kosmetyku nie powinna obciążać pasm. Inna ilość odżywki do włosów jest preferowana przy włosach krótkich, a inna przy długich. Przy włosach do ramion optymalna ilość to odpowiednik łyżki stołowej. W przypadku ciężkich masek do włosów lepiej aplikować mniejszą ilość kosmetyku.
  • Odżywki do włosów oraz szampon muszą być dobrze spłukane. To bardzo istotny aspekt. Upewnij się, że spłukałaś kosmetyk z całej długości włosów, aby uniknąć ciężkiego i niezdrowego wyglądu.

Źródło: https://trena.pl