Jak zrobić manicure hybrydowy? Instrukcja krok po kroku!

0
1042

Manicure hybrydowy z roku na rok staje się coraz popularniejszy zarówno wśród domowych amatorek, jak i osób prowadzących profesjonalne salony kosmetyczne. Jest to szczególnie często wybierana metoda pielęgnacji i zdobienia paznokci, która swoją popularność zawdzięcza głównie wysokiej trwałości. Paznokcie hybrydowe gwarantują zadbaną i odporną na uszkodzenia stylizację, która przy prawidłowej aplikacji wytrzyma minimum 3-4 tygodnie! Jest to zatem świetne rozwiązanie dla kobiet, które nie mają chęci ani czasu na spędzanie długich godzin malując paznokcie klasycznym lakierem, który odpryskuje już po jednym dniu. Jak zatem zrobić hybrydy w domowym zaciszu, które produkty wybierać, i gdzie szukać pomysłów na paznokcie? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Co różni manicure hybrydowy i klasyczny?

Na początku wspomnieliśmy o trwałości i odporności na uszkodzenia, ale czym jeszcze różni się manicure klasyczny od hybrydowego? Przede wszystkim paznokcie hybrydowe są znacznie twardsze od tych malowanych klasycznymi lakierami. To powoduje że nie odpadają, nie odpryskują, i nie rysują się tak szybko jak w przypadku standardowego manicure. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ podczas robienia paznokci hybrydowych jako podkład używa się specjalnej bazy do hybryd która gwarantuje lepszą przyczepność lakieru, na koniec zaś nakłada się preparat nabłyszczający i chroniący stylizację, czyli top hybrydowy. I to właśnie top hybrydowy gwarantuje wydłużony błysk manicure hybrydowego, który utrzymuje się aż do momentu zdjęcia stylizacji. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla kobiet które mają dużo pracy, i nie mogą sobie pozwolić na częste malowanie paznokci. Skorzystają na nim też osoby które mają problematyczną płytkę, gdyż paznokcie hybrydowe doskonale ją ochraniają. Jak zatem zrobić manicure hybrydowy w domu, gdzie szukać inspiracji na paznokcie, i co do tego potrzebujemy?

Jakich produktów potrzebujemy do zrobienia hybryd?

Do zrobienia paznokci hybrydowych potrzebujemy:

 • waciki bezpyłowe,
 • pilniczek,
 • blok polerski,
 • odtłuszczacz w płynie,
 • primer,
 • baza hybrydowa,
 • kolorowy lakier hybrydowy,
 • top hybrydowy,
 • lampa UV lub LED,
 • oliwka do skórek.

Jak zrobić hybrydy w domu?

Jeżeli mamy już wybrane produkty, i wiemy jaki manicure chcemy uzyskać, czas przejść do działania!

 1. W pierwszej kolejności przy pomocy pilniczka opiłowujemy paznokcie nadając im preferowany kształt.
 2. Kolejnym krokiem jest odsunięcie nachodzących na paznokcie skórek, oraz wycięcie tych niepotrzebnych.
 3. Po odsunięciu skórek, sięgamy po bloczek polerski i delikatnie matowimy płytkę paznokcia.
 4. Jeden z wacików bezpyłowych nasączamy cleanerem (odłutszczaczem), po czym przemywamy paznokcie usuwając pył powstały podczas matowienia płytki, oraz je odtłuszczając.
 5. Jeżeli nasza płytka jest nad wyraz tłusta, dodatkowo stosujemy primer kwasowy lub primer bezkwasowy.
 6. Na przygotowaną płytkę paznokcia aplikujemy niewielką warstwę bazy do hybryd, po czym utwardzamy ją w lampie UV/LED według zaleceń producenta.
 7. Po utwardzeniu bazy powstanie lepka warstwa, i to bardzo dobrze – to ona bowiem odpowiada za przyczepność kolejnych warstw! Kolejnym krokiem jest aplikacja wybranego lakieru, a następnie utwardzenie w lampie! Czynność powtarzamy do uzyskania pełnego krycia.
 8. Na utwardzony kolor nakładamy preparat nabłyszczający, czyli top do hybryd, po czym utwardzamy go w lampie według zaleceń producenta.
 9. Ostatnim krokiem jest ponowne przemycie paznokci cleanerem, oraz aplikacja oliwki do skórek oraz wmasowanie jej zarówno w płytkę jak i skórki wokół.

Et voilà! Paznokcie hybrydowe gotowe! Teraz pozostaje nam jedynie cieszenie się pięknym manicure, który wytrzyma minimum 3-4 tygodnie od momentu aplikacji. A gdy chcemy uzyskać nieco bardziej skomplikowany efekt, warto szukać inspiracji na paznokcie w serwisie pazuromaniaczki.pl, w którym są regularnie publikowane prace stylistek z całego świata!