Kremy do stóp z mocznikiem. W trosce o twoje stopy

0
927

Profesjonalne preparaty dermokosmetyczne wspomagają kuracje dermatologiczne, podologiczne i kosmetyczne. Ich receptury powstają jako efekt pracy zespołów specjalistów, w których skład wchodzą m.in. specjaliści z zakresu dermatologii i podologii. Preparaty te są skuteczne i bezpieczne, przebadane pod kątem medycznym i sprawdzone w codziennym użytkowaniu.

Kremy do stóp pielęgnują skórę, docierając zarazem do źródła problemów, na które się skarżymy. Dzięki temu zapobiegają ich nawrotom, poprawiając jakość życia. Problemy znikają, a my czujemy się piękni i zadbani. Jednym ze skutecznych i często stosowanych składników preparatów na stopy jest mocznik. Jak działa i jak należy go stosować?

Do salonów i użytku domowego

Wszelkiego rodzaju dermokosmetyki dostępne są nie tylko w profesjonalnych salonach beauty. Możemy ich używać również w warunkach domowych. Linie profesjonalnych produktów do użytku domowego oferuje między innymi Pharm Foot.

Właściwa pielęgnacja stóp to proces złożony, pedicure kosmetyczny czy podologiczny wymagają użycia wielu odpowiednio dobranych kosmetyków. Ważne, by preparaty były dobrane wedle indywidualnych potrzeb i wymagań – do pielęgnacji stóp należy stosować środki odpowiednio dopasowane do poszczególnych problemów skóry. Ważną grupę preparatów stanowią te, które przeznaczone są do kuracji okolic okołopaznokciowych, a także chroniące przed grzybicą czy zapobiegające innego takim problemom jak np. pękające pięty.

Mocznik. Na odciski i pękające pięty

Jednym ze składników, które wykorzystywane są w recepturach kosmetyków do pielęgnacji stóp jest mocznik – inaczej diamid kwasu węglowego. Jest to składnik bardzo bezpieczny i dobrze tolerowany, również przez pacjentów ze skłonnościami do alergii i podrażnień. Na czym polega działanie mocznika? Składnik ten silnie nawilża i zmiękcza powłoki skórne, jednocześnie odkażając je. Wpływa także kojąco na skórę, łagodząc świąd. Dzięki tym właściwościom preparaty z tym składnikiem mogą być stosowane jako panaceum na modzele, nagniotki, odciski na stopie oraz pękające pięty. Okażą się też sprzymierzeńcem w walce z suchą, szorstką i zrogowaciałą skórą.

Jak działa mocznik w zależności stężenia?

W zależności od zawartości mocznika preparaty z jego zawartością mogą być używane z mniejszą lub większą częstotliwością. Kremy czy pianki z zawartością do 5 procent mocznika można stosować nawet kilka razy dziennie. Pobudzają one regeneracją naskórka i poprawiają kondycję stóp. Dziesięcioprocentowa zawartość mocznika gwarantuje działanie nawilżające, zmiękczające i przeciwbakteryjne. Takie kosmetyki można stosować 1-2 razy dziennie. Jeśli zawartość mocznika sięga 20 procent, preparat daje efekt zmiękczający, nawilżający i delikatnie  złuszczający. Stosujemy go 1-2 razy w tygodniu. Jeśli chcemy osiągnąć efekt silnego złuszczenia, stosujemy preparat z zawartością ok. 30 procent mocznika. Natomiast preparaty z zawartością powyżej 40 procent tego składnika mogą być używane tylko w leczeniu dermatologicznym, ściśle wedle wskazań lekarza.

Kremy do stóp – podstawa codziennej pielęgnacji

Do pielęgnacji bardzo suchej skóry stóp z tendencją do pękania i nadmiernego rogowacenia naskórka w warunkach domowych idealny będzie krem zmiękczający i nawilżający z zawartością 10 procent mocznika. Tego rodzaju preparat można stosować regularnie, nawet kilka razy dziennie. Ma on działanie regenerujące naskórek, pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, sprawia, że skóra staje się miękka i gładka. Krem należy nanosić na oczyszczone i wysuszone stopy, wmasować i pozostawić do wchłonięcia. Oprócz mocznika krem do stóp może zawierać na przykład takie, korzystnie wpływające na kondycję skóry składniki, jak masło shea (które odbudowuje i wzmacnia barierę hydrolipidową naskórka, zapobiegając transepidermalnej utracie wody), dobrze znane i doskonale działające na skórę pantenol oraz alantoinę, ekstrakt z dzikiej wodnej mięty czy olejek z drzewa herbacianego.