Lakiery, paznokcie, lampy – warto na nie postawić

0
1190

Inwestycja we własny wygląd to jeden z tych wydatków, który ma głęboko uzasadniony sens. Im lepiej będziemy wyglądać na co dzień, tym lepsze będzie nasze ogólne samopoczucie. Ludzie, którzy są ładnie ubrani, zdrowo wyglądają oraz są z zasady uśmiechnięci, mogą liczyć na większe grono przyjaciół, lepszą pracę. itp. Bez względu na to, jakie są nasze motywacje, dobry wygląd na pewno nam nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie. Warto więc rozglądać się za takimi rozwiązaniami, z różnych dziedzin, dzięki którym zyskamy w oczach innych, ale przede wszystkim w swoich.

1. Warto zadbać o własne paznokcie

2. Lampa do paznokci niejedno ma imię

Warto zadbać o własne paznokcie

Jedną z dziedzin, mających kolosalny wpływ na nasz wygląd oraz dobrostan, jest kosmetyka. Bez względu na to czy poświęcamy jej odrobinę czasu codziennie, czy też kilka godzin w tygodniu, nawet najdrobniejsze działania przyniosą nam dobroczynne efekty. Skóra, włosy, paznokcie, itp., wszystkie te części naszego ciała świadczą o nas. Poświęcony im czas to dobrze zainwestowane godziny. Im bardziej będziemy o siebie dbać, tym zdrowsi będziemy – trzeba o tym pamiętać. Jedną z naszych wizytówek, widocznych na pierwszy rzut oka, są paznokcie. Ich pielęgnację możemy powierzyć rękom, np.  doświadczonej kosmetyczki, ale możemy także zająć się nią sami. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz umiejętności. Jednym z bardzo przydatnych urządzeń, dzięki którym nasze paznokcie zyskają zupełnie inny wymiar, są lampy uv do paznokci. Mają one kluczowe znaczenie w przypadku wykonywania manicure’u hybrydowego, a więc są niezbędnym elementem wyposażenia salonów kosmetycznych. Można je także nabyć na własny, domowy użytek i stosować wedle potrzeby. Różne modele tych lamp mają zróżnicowane ceny oraz różne zakresy zastosowań. Bez trudu nabędziemy je na platformie Allegro, która przygotowała dla nas, cały czas poszerzaną, szeroką paletę propozycji takich urządzeń.

Lampa do paznokci niejedno ma imię

Myśląc o zakupie konkretnej lampy uv do paznokci, powinniśmy się jej dokładnie przyjrzeć. Warto jest poczytać wcześniej o takich lampach, czy też obejrzeć efekty ich działań na vlogach poświęconych branży beauty. W przypadku lamp tego typu należy wziąć pod uwagę typ urządzenia, jego potencjalną moc oraz kształt lampy. Obecnie możemy więc kupić lampy: uv, uv led oraz uv led z technologią dual. W zależności od tego, na jakim rozwiązaniu nam zależy na takie powinniśmy ostatecznie postawić. Lampy uv są wyposażone w żarówki uv, które po jakimś czasie przepalają się i trzeba je wymienić na nowe. Czas utwardzania lakieru hybrydowego w takiej lampie wynosi od dwóch do trzech minut. Lampy uv led utwardzają lakiery zarówno żele i lakiery przeznaczone do utwardzania promieniami uv, jak i te przeznaczone do utrwalenia w świetle led. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy szersze możliwości, co może mieć spore znaczenie przy eksploatacji takiego urządzenia. Lampy led z technologią dual poradzą sobie ze wszystkimi typami lakierów, a także dokonają tego w szybkim czasie. Zabieg taki będzie trwał od dziesięciu do trzydziestu sekund, a w niektórych przypadkach maksymalnie sześćdziesiąt sekund. Jeśli chodzi o kształt lampy uv możemy wybrać bardziej wydajną „budkę” albo wolniejszy „mostek”. Ten pierwszy typ wymaga więcej żarówek uv (30 lub więcej), w „mostku” powinno wystarczyć ok. dwudziestu żarówek. Bardzo istotna będzie także moc naszej lampy. Znajdziemy tutaj różne rozwiązania. Optymalny przedział mieści się pomiędzy 48 a 54 watów. Można także nabyć modele o mniejszej mocy, ale nie zawsze podołają one wszystkim lakierom oraz żelom do hybryd.