Męska depilacja woskiem – skuteczna metoda walki z owłosieniem

0
511

Szukasz bezpiecznego, skutecznego i szybkiego sposobu na pozbycie się zbędnego owłosienia? W takim razie umów się na depilację woskiem! To świetna alternatywa dla tradycyjnego golenia maszynką, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Sprawdź, jak wygląda zabieg i kiedy warto się na niego zdecydować!

Depilacja męska – o czym warto pamiętać?

Depilacja woskiem pozwala usunąć włoski razem z cebulkami, dzięki czemu efekt jest długotrwały. Podrażnienie i zaczerwienienie, spowodowane zabiegiem, powinny zniknąć w ciągu 2 dni. Wbrew powszechnej opinii usuwanie zbędnego owłosienia wcale nie musi być bolesna. Zamiast jednak depilować się w domu, warto skorzystać z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego.

Jeśli do tej pory goliłeś ciało maszynkę, ale później zmagałeś się z wrastającymi włoskami, zaczerwienieniem i podrażnieniem, umów się na depilację woskiem do profesjonalnego salonu. Doświadczona kosmetyczka nie tylko precyzyjnie usunie włoski, lecz także zadba o to, żebyś poczuł się bezpiecznie i wygodnie. Pierwszy zabieg może być nieprzyjemny, ale z czasem skóra się przyzwyczai. Ponadto z każdą depilacją włoski odrastają słabsze i jaśniejsze, dlatego łatwiej jest je usunąć.

Jak depilować miejsca intymne, żeby nie było podrażnień? Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na golenie, czy woskowanie, wykonaj peeling cukrowy kilka dni przed zabiegiem. W ten sposób nie tylko nawilżysz i wygładzisz skórę, lecz także zminimalizujesz ryzyko wrastających włosków.

Jak depilować miejsca intymne bezpiecznie i skutecznie?

Zanim kosmetyczka przystąpi do zabiegu, poprosi Cię, żebyś skorzystał z bidetu i oczyścił miejsca intymne. Ponadto pamiętaj o założeniu jednorazowych majtek, dostępnych w gabinecie. W ten sposób zapewnisz sobie komfort i higienę podczas depilacji.

Zastanawiasz się, jak wygląda zabieg? Najpierw kosmetyczka nałoży wosk jednorazową, drewnianą szpatułkę, przykleja pasek fizelinowy, a następnie zdecydowanym ruchem odrywa go, w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Specjalistka podpowie, jaką pozycję możesz przyjąć, aby było Ci wygodnie. W razie potrzeby poprosi Cię też o pomoc przy naciąganiu skóry, aby zapewnić Ci większy komfort.

Depilacja torsu u mężczyzn – kiedy warto się zdecydować?

Gładkie ciało zapewnia poczucie komfortu, dzięki czemu pozwala lepiej skupić się na treningu. Brak owłosienia poprawia też aerodynamikę, co docenią szczególnie pływacy i kolarze. W ten sposób można również zachować odpowiednią higienę, a tym samym zmniejszyć ryzyko infekcji skóry.

Niepotrzebne włoski mogą utrudnić gojenie się ran, a także przeszkadzać w ich dezynfekcji i wymianie opatrunków. Ponadto wielu sportowców goli ciało, aby masaże i inne zabiegi fizjoterapeutyczne przyniosły lepsze efekty.

Depilacja torsu u mężczyzn nie jest jednak zarezerwowana tylko dla sportowców i modeli. Coraz częściej korzystają z niej mężczyźni, którzy chcą pozbyć się owłosienia ze względu na higienę i wygodę.  Na włoskach zbiera się bowiem kurz, bakterie i pot, co może prowadzić do problemów skórnych. Aby tego uniknąć, warto usunąć zbędne owłosienie.

Jeśli zdecydujesz się na depilację woskiem, wybierz się do profesjonalnego salonu. Podczas domowego zabiegu możesz się łatwo poparzyć lub uszkodzić naskórek, a taki ubytek leczy się bardzo długo. Ponadto, ciężko Ci będzie uzyskać taki efekt, jak gdyby zrobiła to specjalistka, zwłaszcza w przypadku okolic intymnych. Profesjonalna depilacja nie tylko przebiega sprawniej, lecz także towarzyszy jej znacznie mniejszy ból i dyskomfort.

Depilacja nóg u mężczyzn – jak utrzymać efekt na dłużej?

Pierwsza depilacja nóg u mężczyzn może być trochę krępująca i bolesna, warto jednak pokonać lęk, aby później cieszyć się gładkim ciałem. Efekt utrzymuje się około 4 tygodnie, a włoski z każdym zabiegiem stają się jaśniejsze, słabsze i rzadsze.

Zastanawiasz się, co zrobić, żeby depilacja była bardziej skuteczna i długotrwała? Wybierz balsam do ciała opóźniający porost włosów! W ten sposób je osłabisz, a przy okazji nawilżysz i zregenerujesz skórę. Wystarczy, że nałożysz odrobinę kosmetyku na skórę i delikatnie go wmasujesz. Możesz go stosować po każdej kąpieli, aby zmniejszyć częstotliwość zabiegów.