Najpopularniejsze lasery wyszczuplające

0
1137

Rozwój technologii jest nieustanny, czego doświadczyć można, chociażby w medycynie estetycznej. Coraz to nowocześniejsze urządzenia dające niesamowite efekty można spotkać w praktycznie każdym gabinecie. Najlepiej obrazują to lasery, które wykorzystywane są do zabiegów wyszczuplających i modelujących sylwetkę.

To właśnie one zastąpiły popularną liposukcję, które mimo, że bardzo skuteczna, była także mocno inwazyjna i bolesna, w szczególności podczas okresu rekonwalescencji.

(https://cosmed24.pl/szkolenia-kosmetyczne/ – szkolenia kosmetyczne)

  1. Co to jest lipolaser i jak działa?
  2. Co to jest i jak działa laser Zerona?

Co to jest lipolaser i jak działa?

Lipolaser to tak zwany zimny laser, który wykorzystuje w swoim działaniu wiązkę światła o długości 650nm. Wsparty czterema głowicami wydzielającymi niewielkie ciepło stawia go w bardzo dobrym świetle, gdyż jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Ponadto efektywność zabiegów z jego wykorzystaniem jest bardzo wysoka i przynosi niesamowite rezultaty.

(Zobacz lasery kosmetyczne – https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/)

Lipolaser w Polsce pojawił się niedawno, jednak już zdążył zawładnąć gabinetami medycyny estetycznej oraz zaskarbić sobie sympatię klientów. Zasada jego działania nie jest zbyt skomplikowana. Opiera się ona na wiązce świetlnej, która kierowana jest na miejsce, w których zalega tkanka tłuszczowa. Następnie emitowane światło rozbija komórki tłuszczowe poprzez proces chemiczny polegający na rozbiciu trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol.

Rozbita tkanka tłuszczowa jest przekazywana do układu limfatycznego, za pomocą którego jest ona wydalana z organizmu. Niekiedy następuje jednak konieczność chirurgicznego odessania tłuszczu. Warto wiedzieć, że podczas jednej sesji można maksymalnie usunąć do pięciuset mililitrów tłuszczu, gdyż większa ilość może zaszkodzić zdrowiu pacjenta.

(https://cosmed24.pl/blog/ – zobacz porady kosmetyczne)

W celu poprawienia efektów bardzo często w okolicach węzłów chłonnych partii ciała, która poddawana jest zabiegowi, przykłada się cztery głowice, które dodatkowo stymulują układ limfatyczny poprawiają tym samym jego wydolność i możliwości usunięcia tkanki tłuszczowej. Zaletą lipolasera jest jego wysoka efektywność, która poparta odpowiednią dietą, ćwiczeniami i spożywaniem dużych ilości płynów jest wręcz niesamowita.

Co to jest i jak działa laser Zerona?

Laser Zerona to stosunkowo nowa technologia, która wykorzystywana jest głównie w Stanach Zjednoczonych. Wiązka światła o niskiej częstotliwości wydzielana przez to urządzenie trafia w pierwszej kolejności do komórki tłuszczowej, a następnie dochodzi w niej do reakcji utleniania oraz redukcji.

W wyniku powstających procesów aktywowany zostaje enzym, który swoim działaniem powoduje rozpad trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Ostatnim etapem działania tego lasera jest zapadanie się hipotroficznych komórek tłuszczowych.

Można więc dostrzec, że jego działanie jest bardzo podobne do lipolasera, jednak badania pokazują tylko jego wybiorczy wpływ na tkankę tłuszczową. Większe prawdopodobieństwo, a zarazem efektywność zabiegu można uzyskać przy zastosowaniu już lepiej znanego rozwiązania.

Ponadto zabieg laserem Zerona przeznaczony jest głównie dla osób z prawidłowym BMI, których organizm ma skłonności do odkładania tłuszczu w miejscach, z których trudno się go pozbyć. Warto także dodać, że nie udało się jeszcze potwierdzić skuteczności działania lasera u osób otyłych. Mimo to należy przede wszystkim pamiętać, aby zachowywać zdrowy styl życia i uprawiać dużo sportu, gdyż konieczność korzystania z takich zabiegów się nie pojawi.