Prostowanie włosów keratyną

0
1151

Wiele pań marzy o pięknych, prostych i gęstych włosach. Stosują prostownice lub chemiczne zabiegi w salonach fryzjerskich. Zdrowszą i bardziej skuteczną alternatywą, jest keratynowe prostowanie włosów. Efekt utrzymuje się nawet do kilku miesięcy a pasma są błyszczące i dobrze odżywione.

1. Prostowanie włosów keratyną

2. Jaka jest cena zabiegu?

3. Jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu?

Prostowanie włosów keratyną

Zabieg keratynowego prostowania włosów ma właściwości nie tylko upiększające, ale także pielęgnacyjne. Keratyna jest białkiem, które wchodzi w skład struktury włosów. Usługa polega na wprowadzeniu keratyny do wnętrza włosa, pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki temu, ubytki spowodowane zabiegami stylizacji i farbowania zostają uzupełnione, a pasma stają się wygładzone i lśniące. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: amazonkeratin.pl. Decydując się na trwałe prostowanie włosów keratyną, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zabieg trwa bowiem od dwóch do czterech godzin, w zależności od długości i stopnia pofalowania kosmyków.

Najpierw stylistka nakłada kosmetyk na każde pasemko przy użyciu pędzelka, z pominięciem skóry głowy. Potem trzeba odczekać około pół godziny, aż aktywne składniki przenikną w głąb włosów. Następnym etapem jest suszenie i poddanie czupryny działaniu specjalnego żelazka fryzjerskiego. Temperatura urządzenia to około 200 stopni, lub nieco więcej. Efekty zabiegu są naprawdę spektakularne. Włosy są nie tylko wygładzone, ale także wyglądają na gęstsze. Przy odpowiedniej pielęgnacji można zapomnieć o prostownicy nawet na pół roku.

Jaka jest cena zabiegu?

Cena uzależniona jest od długości włosów i ich grubości. Za prostowanie pasm długości sięgającej brody zapłacimy ok. 250-300 zł. Zabieg na włosy średniej długości, sięgających łopatek to wydatek rzędu 450 zł. Natomiast prostowanie włosów długich, może kosztować nawet 800 zł. Wszystko zależy od cennika poszczególnych salonów fryzjerskich. W mniejszych miastach, cena może być nieco niższa. Warto jednak trochę zaoszczędzić i zafundować sobie taki zabieg, ponieważ jego efekty utrzymują się przez kilka miesięcy. Włosy wyglądają na wyjątkowo zadbane, bez potrzeby używania prostownicy.

Jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu?

Aby efekty zabiegu utrzymywały się jak najdłużej, warto zastosować specjalny szampon i odżywkę, przeznaczoną właśnie do włosów prostowanych za pomocą keratyny. Tego typu kosmetyki dostępne są w salonach fryzjerskich i sklepach z profesjonalnymi produktami. Warto zaznaczyć, że preparaty te można stosować także na włosy, które nie zostały poddane prostowaniu. Ich użycie sprawi, że kondycja pasm ulegnie znacznej poprawie.