Trening EMS – elektrostymulacja mięśni

0
477
ems urządzenie

W ostatnim czasie coraz chętniej wybieraną metodą na odchudzanie własnego ciała jest metoda EMS. Polega to na wykorzystywaniu impulsów elektrycznych, które mają za zadanie powodować skurcz naszych mięśni.

Wszystko to odbywa się w specjalnym kombinezonie, wykonując przy tym łatwe ćwiczenia. Pierwsze efekty widać już bardzo szybko, bo po kilku zabiegach z EMS. Warto dodać, że metodą tą zwalcza się cellulit, a także buduje masę mięśniową.

Na czym polega EMS?

Przed rozpoczęciem treningu musimy wykonać specjalną analizę naszego ciała, a następnie dobrać odpowiednie ćwiczenia. Gdy już to mamy za sobą zakładamy na siebie specjalny kombinezon wraz ze wszystkimi opaskami, w których znajdują się elektrody.

Po założeniu całego stroju naszym zadaniem jest wykonywanie w miarę łatwych ćwiczeń, w momencie, gdy przez nasze ciało będą przesyłane specjalne impulsy, które mają pobudzić pracę naszych mięśni. Impulsy te mają swoją częstotliwość, każdy pod inne grupy mięśniowe. Należy pamiętać, że jest to całkowicie bezbolesne. 20 minut takiej elektrostymulacji zastępuje nam około 3 godzin treningu.

Czy trening EMS odchudza?

Odpowiedź jest bardzo prosta, a mianowicie tak odchudza. Metoda ta bardzo mocno przyspiesza cały proces odchudzania, ponieważ nasz organizm zostaje zmuszony do bardzo wytężonej pracy. Przez co nasz metabolizm bardzo mocno przyspiesza.

Czy EMS daje efekty?

Tak jak najbardziej, EMS urządzenia powoduje bardzo szybką utratę tkanki tłuszczowej, dzięki czemu bardzo szybko możemy wyrzeźbić swoją upragnioną sylwetkę oraz poprawić swoją kondycję. Dodatkowo nasza skóra staje się o wiele ładniejsza, a dodatkowo staje się ujędrniona oraz jest bardziej elastyczna.

sprzęt EMS

Czy EMS jest zdrowy?

EMS jest bardzo zdrowy, z powodzeniem wykorzystywana jest w różnego rodzaju rehabilitacjach przez fizjoterapeutów oraz chiropraktyków.

Czy Laser diodowy jest skuteczny?

Na ten moment laser diodowy jest najbardziej skuteczną metodą na walkę z niepożądanym owłosieniem ciała. Według wielu badań skuteczność tej metody wynosi około 95%, a wszystko przez budowę lasera diodowego.

Warto także pamiętać o tym, że dodatkowymi efektami używania tego lasera jest półtoraroczny spokój od niechcianego owłosienia. Jednak należy wykonać całą serię zabiegów tj. 8 zabiegów.

Czym się różni laser diodowy od IPL?

Urządzenia te na pierwszy rzut oka praktycznie niczym się nie różnią, ponieważ jeden, jak i drugi daje efekty już po pierwszym zabiegu. Aby zauważyć jakiekolwiek różnice, należy zagłębić się w szczegóły.

I tak oto laser diodowy niweluje owłosienie na poziomie 20% z zachowaniem pełnej struktury wszystkich innych włosów. Natomiast SHR redukuje owłosienie na poziomie 30% z zachowaniem pełnej struktury wszystkich innych włosów. Dodatkowo włosy tracą swoją grubość, zmniejsza się intensywność koloru.

Co daje efekt mniejszej widoczności. Tak więc, jak możemy zauważyć, metoda SHR daje o wiele lepsze efekty niż laser. Dlatego też kobiety korzystające z obu rodzajów zabiegu chętniej wybierają metodę nr 2. Ostatecznym argumentem jest brak bólu przy drugiej metodzie depilacji.

Czym jest laser diodowy?

Jeśli chodzi o najbardziej rozwijającą się branżą na świecie, to oczywiście jest branża beauty. Technologia rozwijana jest tak prężnie, że praktycznie co chwile powstaje coś nowego. I tak o to powstał laser diodowy, który ma pomóc kobietom w walce z nadmiernym i niechcianym owłosieniem.

Warto dodać, że urządzenie to jest na ten moment cały czas dopracowywane i rozwijane. Jednak jest w 100% bezpieczne dla użytkownika, należy jednak pamiętać o tym, że musi być to osoba, która jest w tym kierunku wykwalifikowana. Wbrew pozorom działanie tego urządzenia jest bardzo proste.

Laser diodowy wypuszcza specjalną wiązkę światła, która posiada zawsze tę samą długość (tj. 808 nm). Następnie wiązka ta generuje ciepło, przez które cebulka włosowa zostaje uszkodzona, po czym cały włos wypada.

I to jest całe działanie lasera diodowego. Najważniejszą rzeczą jest fakt, że laser ten jest bardzo bezpieczny i nie uszkodzi naszej tkanki. Tak więc nie zrobi nam żadnej krzywdy i nie wpływa negatywnie na nasz organizm.

Ile zabiegów laserem diodowym?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od wielu czynników związanych z owłosieniem. Optymalną ilością zabiegów, jakie musimy wykonać to od 6 do 8.

Wtedy zobaczymy pełny efekt, który na pewno zadowoli każdą kobietę. Jednak tak jak wyżej zostało wspomniane, zabiegi te działają troszkę inaczej na każdy rodzaj owłosienia.