Vectus czy Sheer Light? Sprawdzamy!

0
509

Depilacja laserowa wciąż zdobywa na popularności w porównaniu z innymi metodami usuwania owłosienia. Coraz częściej sięgają po nią zarówno kobiety jak i mężczyźni, którym zależy na gładkiej skórze i trwałym efekcie. Spośród bogatego wachlarza nowinek technologicznych wybraliśmy dwa produkty, które przyciągnęły naszą szczególną uwagę: lasery Vectus i Sheer Light. Przekonajmy się, który sprosta naszym wymaganiom.

Bezpieczeństwo

Nikt z nas nie chciałby skończyć z poparzoną skórą po zabiegu usuwania owłosienia. A jednak to się zdarza! Jest to aspekt, na który szczególnie należy zwracać uwagę przy doborze lasera. Sheer Light, podobnie jak Vectus, szczyci się posiadaniem certyfikatu bezpieczeństwa i jakości, wydawanym przez amerykańską agencję Food and Drug Administration. Jest jednak znacząca różnica w technologii- Vectus posiada czujnik SkinTel, który wykrywa w skórze poziom melaniny i dostosowuje parametry zabiegu względem indywidualnych skłonności, tym samym redukując do zera ryzyko poparzenia termicznego. Genialne?

Skuteczność

Końcowy efekt to satysfakcja klienta. Oba urządzenia biją pod tym względem światowe rekordy, ale znów niuanse innowacyjne stanowią punkt krytyczny w rankingu najlepszych. W tym wypadku oba lasery mogą chlubić się np. dużą głowicą zabiegową, która obejmuje duże partie skóry czy konkurencyjną szybkością działania. Vectus tutaj znów zaskakuje i wprowadza technologię Photon RecyclingSM, dzięki której wiązki światła odbijające się od skóry ulegają ponownej utylizacji. Maksymalne wykorzystanie odnawialnej energii i doskonały skuteczność w jednym ruchu lasera!

Komfort

Czy depilacja laserowa boli? Skutki usuwania owłosienia taką metodą odbiera się bardzo indywidualnie w zależności od rodzaju skóry i odporności na odczuwanie bólu. Może pojawić się dyskomfort w postaci szczypania, pieczenia czy nieprzyjemnego wrażenia. Żeby zminimalizować skutki uboczne, firmy prześcigają się we wprowadzaniu coraz to nowszych rozwiązań. Jedną z metod jest system chłodzący, który chroni przed nadmiernym ciepłem emitowanym przez wiązki światła. Sheer Light opiera się na technologii ChillTip, z kolei Vectus na Advanced Contact Cooling. Zasada jest ta sama i rzeczywiście chroni przed poparzeniami i zaczerwienieniem, aczkolwiek Vectus wygrywa tutaj wspomnianym już wynalazkiem SkinTel, który zapewnia niemalże 100% ochronę przed niechcianym skutkiem.

Szybkość

W tej kategorii Vectus zdecydowanie bierze górę. Jeżeli nie przepadasz za długimi wizytami w salonach piękności, to ten laser skróci twoje oczekiwanie nawet o 80%. Eksperci chwalą ten produkt za szybkość działania, a do głównych jego zalet należy możliwość wymiany głowic o rożnej wielkości, które są dobierane w zależności od depilowanych obszarów. Dla porównania Sheer Light jest uboższy o tę opcję. Oczywiście, zabiegi należy powtarzać 3-4 razy, by otrzymać najlepszy efekt. Warto sprawdzić również zalety sprzętu jakim jest Depilight, o zabiegu można przeczytać na stronie depilacja laserowa Katowice.

Podsumowanie

Depilacja laserowa ma wiele zalet, jeżeli dokonywana jest przez profesjonalistów na dobrej jakości sprzęcie. Mądry wybór z pewnością przyniesie satysfakcję, bez bólu i bez żalu za poniesione koszty. Warto też dowiedzieć się o ewentualnych przeciwwskazaniach oraz sposobach odpowiedniego przygotowania do zabiegu, by uniknąć niespodzianek i uzyskać jak najlepszy rezultat. Powodzenia!