Aloesowa pielęgnacja dla wysuszonych i zniszczonych paznokci

0
2525

Wydawać by się mogło, że o aloesie powiedziano już wszystko. Uznaje się go za skuteczny lek w szeregu różnych infekcji oraz chorób. Stosuje się go do codziennej pielęgnacji skóry. Dziś pragniemy pokazać, że także wspiera regenerację nawet skrajnie zniszczonych paznokci. Jak zatem przywrócić im siłę i blask z pomocą aloesowego żelu?

Co kryje się pod aloesową skórką?

Nie ma chyba w przyrodzie drugiej takiej rośliny. W składzie aloesu znajduje się ponad 150 substancji odżywczych, o intensywnym działaniu prozdrowotnym i pielęgnacyjnym. Każda z nich ma inne właściwości, dzięki czemu aloes działa naprawdę kompleksowo na ludzki organizm. Zbawiennie wpływa też na kondycję paznokci.

Soczysty żel, znajdujący się w liściach, jest najbogatszym źródłem witamin, minerałów, polifenoli, polisacharydów, aminokwasów i wielu innych. W warunkach domowych, można go pozyskać bezpośrednio z rośliny lub nabyć gotowy produkt.

Aby być pewnym jakości kosmetyków, warto kupować je w specjalistycznych sklepach, o ugruntowanej renomie, jak NajlepszyAloes.pl. Możemy oczekiwać, że znajdziemy tam w pełni naturalne produkty, zawsze najwyższej klasy, potwierdzonej szeregiem międzynarodowych certyfikatów, wydanych m.in. przez Międzynarodową Radę ds. Aloesu.

Jakie są najważniejsze właściwości pielęgnacyjne aloesu?

Krótko mówiąc, z aloesowej pielęgnacji powinien korzystać każdy. Nadaje się on dla każdego rodzaju cery, przynosząc szereg cennych korzyści. Najczęściej aloes stosuje się w kosmetykach do skóry – zarówno w produktach oczyszczających, tonizujących, jak i odżywczych.

Aloes należy do substancji o mocno higroskopijnych właściwościach. Z tego powodu świetnie sprawdza się w połączeniu z emolientami, np. olejami roślinnymi, tłoczonymi na zimno, tworząc preparat o mocno nawilżającym działaniu, który pozwala utrzymać wysoki poziom wody w głębokich warstwach skóry przez naprawdę długi czas.

Oprócz intensywnego nawilżania, aloes spowalnia procesy starzenia, dzięki silnym antyoksydantom, zawartym w żelowatym miąższu liści.

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na działanie antywirusowe, antybakteryjne i przeciwzapalne aloesu, pozwalające na utrzymanie skóry, włosów i paznokci w naprawdę dobrej kondycji.

Jak pielęgnować paznokcie z pomocą aloesu?

Aloesowa pielęgnacja opiera się na skrajnie prostych zabiegach i naturalnych produktach, których głównymi składnikami są czysty żel lub sok z tego niesamowitego sukulenta.

Jeśli cierpimy z powodu suchych i popękanych paznokci oraz wrażliwych skórek, warto przygotować dla nich kąpiel aloesową. Co należy zrobić? Trzeba nalać sok z aloesu do niewielkiej miseczki. Jego ilość powinna wystarczyć na całkowite zanurzenie paznokci i skórek. Dłonie trzymamy w odżywczym płynie przez około 15 minut.

Kąpieli z soku aloesowego, pozwala nawilżyć paznokcie i przygotować je do dalszych etapów pielęgnacji.

Podobnie jak cała skóra, tak i skórki potrzebują odpowiedniej troski. Dla uzyskania optymalnego odżywienia, wystarczy zmieszać sok z aloesu, odrobinę miodu oraz oliwę z oliwek. Następnie namaczamy wacik kosmetyczny w miksturze i powolnymi, okrężnymi ruchami wcieramy ją w skórki.

Kolejnym krokiem dla uzyskania efektu optymalnego nawilżenia paznokci jest wcieranie w nie czystego żelu lub aloesowego balsamu, który bez trudu kupimy w sklepie NajlepszyAloes.pl.

Aloesowa pielęgnacja dla każdego

Zadbane i piękne dłonie są wizytówką każdej z nas. Właściwa pielęgnacja z pomocą aloesu jest naprawdę prosta i opiera się wyłącznie na naturalnych produktach – można je przygotować samodzielnie lub kupić certyfikowane kosmetyki w wyspecjalizowanych sklepach.

Wystarczy raptem kilka minut codziennej troski, aby w krótkim czasie zdecydowanie poprawić kondycję paznokci i skórek. Jeśli będziemy go stosować regularnie, wówczas możemy być pewne, że aloes zdziała prawdziwe cuda dla kondycji naszych dłoni.