Regularna pielęgnacja dba o Twoje włosy!

0
487

Chodzi nam o utrzymanie nie tylko piękna, ale i zdrowia Twoich włosów. A bycie regularnym to klucz do sukcesu – powie Ci to każdy biznesmen, a przecież nie o biznes nam tu chodzi! Każdego dnia robimy wszystko, aby nasze ciało było piękne, zrelaksowane i zdrowe. Stosujemy więc różnego rodzaju kosmetyki, odżywki i inne artykuły do pielęgnacji. Jednak tak jak w życiu – nie ma tu miejsca na skróty. Nie można w jedną noc zmienić, coś, o co tygodniami, a może i wręcz latami się nie dbało lub nie stosowało do zaleceń producentów. Piękno samo w sobie nie jest cechą doraźną, więc aby można było podziwiać ją latami, trzeba o nią dbać codziennie.

Pielęgnacja włosów – poznaj podstawy.

Każdy wie, że od czegoś trzeba zacząć. Nie inaczej jest w przypadku pielęgnacji włosów. Zapewne jak każda kobieta (lub też mężczyzna) chcesz, aby włosy były piękne, lśniące, gęste i zdrowe. Jak doprowadzić je do tego stanu? Poznaj kilka wskazówek, które pozwolą Ci cieszyć się ze swoich włosów.

  • Regularnie (codziennie) dbaj o swoje włosy.
  • Dbaj o możliwie jak najlepsze produkty do włosów (stosuj zasadę jakość/cena).
  • Zmieniaj zużyte zestawy do włosów (np. zużyte szczotki).
  • Nie rezygnuj z usług fryzjera.

Typy włosów

Pamiętaj również, że o każde włosy dbamy inaczej. Inaczej będziesz dbać o włosy suche, a inaczej o włosy przetłuszczające. Różne typy włosów wymagają odmiennych zabiegów, do których można zaliczyć wszelakie zestawy i kosmetyki – przykładowe zestawy możesz sprawdzić na stronie https://hairpro.pl/zestawy-do-wlosow. Zanim więc zaczniesz proces odnowy, tudzież pielęgnacji włosów, koniecznie ustal jakiego rodzaju masz włosy. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnego falstartu. Rodzaje włosów są następujące.

  • Włosy suche – uważane są za najbardziej problematyczne w pielęgnacji, ponieważ są często sztywne i łamliwe. Prawdopodobnie brakuje Ci sebum (substancji produkowanej przez skórę), ale do przesuszenia włosy może doprowadzić ich częste mycie, używanie nieodpowiednich kosmetyków, farbowanie, suszenie zbyt gorącym powietrzem, zbytnie wystawianie ich na słońce, czy przez ondulację.
  • Włosy przetłuszczające się – zazwyczaj też stanowią problem w pielęgnacji. Nadmiernie przetłuszczające się włosy mogą pozbawić nas puszystości i sprężystości włosów zaraz po myciu, co skutkuje fatalną fryzurą (ciężką w utrzymaniu). W tym przypadku też mamy problem z sebum, ale tym razem z jego nadprodukcją, przez co włosy stają się zbyt wilgotne. Włosy przetłuszczające się muszą zmagać się często z innym problemem, który często im towarzyszy – łupieżem.
  • Włosy normalne – to marzenie każdej kobiety i mężczyzny. Włosy normalne są po prostu normalne – ani za suche, ani przetłuszczające się. Szybko schną i łatwo układają – właściwie robią to samoczynnie zaraz po umyciu. Zastosowanie dodatkowych kosmetyków pozwala stworzyć niesamowitą, lśniącą i piękną wizytówkę na głowie każdej kobiety.