Malowanie paznokci bez tajemnic

0
6023
Malowanie paznokci można wykonać zarówno w domu, jak i w salonie

Kochasz eksperymentować z kolorami i wzorami? Chcesz, aby Twoje paznokcie stały się prawdziwą ozdobą dłoni, przykuwały spojrzenia i zachwycały? Malowanie paznokci można wykonać na setki sposobów. Poznaj kilkanaście z nich i przekonaj się, że Twoje paznokcie mogą stać się małym dziełem sztuki pasującym do stylu, kreacji oraz okazji.

Jaki lakier wybrać?

Pierwszym krokiem jest wybór lakieru do paznokci. Nawet, gdy chcesz nałożyć jednolity kolor za pomocą pędzelka bez wzorków i wykorzystania oryginalnych technik, uzyskasz różne metody w zależności od kosmetyku, który wybierzesz. Na rynku znajdziesz m.in. lakiery:

  • matowe
  • transparentne
  • opalizujące
  • bezbarwne

Lakiery matowe pozwalają uzyskać równomierny, głęboki odcień, ponieważ całkowicie pokrywają naturalną płytkę paznokci. Lakiery bezbarwne i transparentne nie barwią całkowicie paznokci, dlatego idealnie będą prezentować się w manicure francuskim (końce paznokci wystarczy pomalować na biało za pomocą lakieru lub specjalnej kredki). Lakiery opalizujące pozwolą Ci uzyskać wyjątkowy efekt – pod wpływem światła zmieniają swój odcień.

Oryginalne malowanie paznokci, dzięki niestandardowym lakierom

Ciekawy efekt uzyskasz, gdy sięgniesz po oryginalne lakiery coraz częściej pojawiające się w ofertach producentów. Na swoich paznokciach możesz wyczarować efekt lustra, dzięki lakierom „lustrzanym”. Gdy chcesz, aby kolory rozchodziły się w kilka stron tworząc swoisty obraz 3D, pomaluj paznokcie lakierem holograficznym. Lakiery piaskowe pozwolą Ci stworzyć chropowatą płytkę, a lakiery fluorescencyjne sprawią, że Twoje paznokcie będą świecić w ciemności (prawdziwy hit wśród nastolatek wybierających się na imprezę). Możesz również sięgnąć po lakiery pękające, które pomogą Ci tworzyć wzorki.

Wykonaj manicure ombre

Przebojem w stylizacji paznokci staje się technika ombre. Na paznokciach tworzy się odcienie przechodzące od jaśniejszych do ciemniejszych odcieniu tej samej tonacji lub przejścia kontrastujących ze sobą barw. Jak uzyskać taki efekt?

Należy przygotować lakiery w trzech różnych odcieniach (ciekawie wygląda połączenie bieli, czerni i turkusu, ale możesz wybrać zupełnie inne kolory). Na oczyszczone i odpowiednio spiłowane płytki musisz nałożyć bazę. Gdy warstwa wyschnie, paznokcie pomaluj najjaśniejszym odcieniem. Kolejnym krokiem jest namalowanie na gąbce (doskonale sprawdzi się zwykła gąbeczka kuchenna) trzech pasm w różnych kolorach. Paski mogą mieć dowolną grubość. Następnie wystarczy przyłożyć gąbkę do paznokcia i odcisnąć na nim wzór. Na każdym paznokciu można wykonać nawet 3-4 takie stemple – dzięki temu efekt będzie intensywny.

Taki manicure idealnie będzie prezentował się przy rozjaśnionych końcówkach paznokci.

Paznokcie można bardzo łatwo pomalować samemu

Manicure magnetyczny

Marzysz o oryginalnie pomalowanych paznokciach? Wypróbuj manicure magnetyczny. Do malowania będziesz potrzebować lakieru, który zawiera drobinki metalu. Wystarczy nałożyć go na paznokcie, a następnie przyłożyć do płytki specjalny magnes – należy go trzymać około 10 sekund (3 mm od paznokcia). Magnes pozwoli utworzyć na oryginalny wzór.

Manicure gazetowy (drukarski)

Manicure gazetowy to technika malowania paznokci określana często literkową lub drukarską. Wystarczy przygotować lakier w jasnym, jednolitym odcieniu (idealnie sprawdzi się biel), czarno-białą gazetę i alkohol (najlepiej spirytus). Alkoholu należy nalać do kieliszka i zanurzyć w nim kawałek gazety z tekstem. Następnie wacikiem trzeba docisnąć zamoczoną gazetę do powierzchni paznokcia i przytrzymać ją około 15 sekund. To pozwoli odbić na płytce litery. Aby druk był trwały, po wyschnięciu trzeba pomalować paznokcie bezbarwnym lakierem (można zastąpić go specjalnym top coatem do utwardzania).

Shattered glass – szklane paznokcie

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie manicure jest metoda shattered glass (tzw. szklane paznokcie). W ten sposób na płytkach można uzyskać efekt popękanego szkła. Ta oryginalna technika malowania paznokci jest dziełem Koreanki Eunkyung Park.

Do wykonania zabiegu należy przygotować:

  • folię holograficzną (dostępne są także gotowe naklejki z tego materiału)
  • lakier bazowy w ciemnym odcieniu
  • top coat
  • wykałaczki

Na odpowiednio opiłowane i odtłuszczone paznokcie, należy nałożyć bazę pod lakier. Kolejnym krokiem jest pomalowanie płytek na jednolity kolor. Po wyschnięciu lakieru nakłada się top coat. W wilgotny top coat należy wtopić paski z taśmy holograficznej. Wystarczy takie naklejki docisnąć wykałaczką do płytki. Pomiędzy paskami folii powinny powstać niewielkie przerwy, gdzie będzie prześwitywał ciemny lakier. Następnie, warto nałożyć 2 warstwy top coatu, który wyrówna powierzchnię i utwardzi płytki.

Paznokcie z efektem syrenki

Na paznokcie nałóż lakier w ulubionym kolorze (na jednej dłoni możesz użyć 2 odcienie). Na świeżo nałożonym lakierze należy nanieść specjalny, błyszczący pyłek dostępny w drogeriach (wystarczy zamoczyć cały paznokieć w pyłku). Taki manicure sprawi, że Twoje paznokcie szybko nabiorą nowego blasku.

Zdjęcia – Bigstock.com