Paznokcie ombre pod lupą

0
5738
Paznokcie ombre w trakcie przygotowania

Metoda cieniowania prosto z najmodniejszych salonów fryzjerskich wkroczyła do gabinetów kosmetycznych. Ombre nails staje się prawdziwym hitem. Manicure ombre pozwala na cieniowanie kolorów na paznokciach. Do malowania wykorzystuje się odcienie z tej samej gamy kolorystycznej – w ten sposób można uzyskać wyjątkowy, a zarazem elegancki efekt. Co warto wiedzieć o tej metodzie? Dziś bierzemy pod lupę właśnie paznokcie ombre.

Czym jest manicure ombre?

Ombre manicure to nowa technika malowania paznokci, która pozwala uzyskać bardzo fantazyjny efekt. Jej założeniem jest przenikanie się odcieni na płytce. Ważne jest jednak, aby odcienie należały do tej samej gamy kolorystycznej (inspiracją do takiego malowania była koloryzacja typu ombre), a przejścia były bardzo płynne. Na dłoniach ma pojawić się efekt gradacji (stopniowania odcieni).

Ombre można wykonać zarówno klasycznymi lakierami do paznokci (takie malowanie wymaga dużej wprawy, ponieważ lakiery szybko zasychają), jak i trwałą hybrydą.

Cieniowanie można wykonywać na poszczególnych płytkach. Wtedy odcienie stopniowane są od jednego brzegu do drugiego lub od nasady paznokcia do jego końca. Istnieje także technika stopniowania koloru z perspektywy całej dłoni – każdy kolejny paznokieć przybiera ton jaśniejszy niż poprzedni.

3 techniki malowania ombre

Manicure ombre wykonywany jest trzema różnymi sposobami. Wyróżnia się:

  • ombre nails różnokolorowy
  • gradient nails pionowy
  • ombre nails pionowy

Ombre nails różnokolorowy – fantazyjny i szalony

Jest bardzo efektowny i odważny, dlatego ten sposób malowania kochają przede wszystkim nastolatki i młode kobiety. Każdy kolejny paznokieć zdobi się inną barwą lakieru. Najciemniejszy kolor nakłada się na kciuk, a następny palec zdobiony jest jaśniejszym odcieniem.

Do malowania można wykorzystać również jeden lub 2 lakiery. Wtedy należy jednak nakładać warstwy różnej grubości, dzięki czemu stworzymy przejścia od najciemniejszego paznokcia na kciuku aż po najjaśniejszy na najmniejszym palcu.

Ciekawym rodzajem ombre nail jest malowanie paznokci lakierami w różnych kolorach. Taka wersja manicure doskonale sprawdzi się na imprezę karnawałową lub Sylwestra.

Modelka prezentująca piękne paznokcie ombre

Gradient nails pionowy – efektowny i elegancki

Ten rodzaj manicure ombre polega na stopniowaniu odcieni z góry w dół paznokcia. Takie cieniowanie pięknie się prezentuje i daje o wiele ciekawszy efekt niż paznokcie jednokolorowe, ale zarazem jest eleganckie, dlatego sprawdzi się nie tylko na wieczór, ale także do codziennego noszenia.

Aby pomalować w ten sposób paznokcie, należy przygotować:

  • 2-3 lakiery w różnych odcieniach tego samego koloru
  • gąbeczkę

Pierwszym krokiem jest nałożenie na płytkę paznokcia najciemniejszego odcienia. Po wyschnięciu takiej warstwy na paznokieć nakłada się jaśniejszy odcień na sam środek płytki (za pomocą odciśnięcia lakieru gąbeczką). Całość można pokryć lakierem bezbarwnym (może być z drobinkami brokatu) lub specjalnym utwardzaczem.

Ombre nails pionowy

Ombre nails pionowy jest idealnym rozwiązaniem dla pań, które nie mają dużego doświadczenia w stylizacji paznokci, ponieważ metoda ta jest bardzo prosta. Do takiego manicure wystarczy przygotować 3 lakiery z tej samej gamy kolorystycznej. Pierwszym krokiem jest nałożenie na boki paznokcia najciemniejszego i najjaśniejszego lakieru. Na środkową część nanosi się barwę pośrednią, dzięki czemu powstaje piękne cieniowanie.

Podczas malowania można również wykorzystać 2 lakiery o ciemniejszym i jaśniejszym odcieniu. Wtedy boki maluje się na dwie różne tonacje (kolory muszą się ze sobą stykać) i przeciera pędzelkiem połączenia (pędzelek powinien mieć miękkie włosie). W ten sposób połączone ze sobą kolory stworzą pośredni odcień na środku paznokcia. Taka metoda doskonale sprawdzi się, gdy wykorzystujemy lakiery hybrydowe, które utwardzimy w lampie LED lub UV.

A może ombre w wersji frencz?

Ciekawostką, która powinna przypaść do gustu paniom ceniącym sobie elegancję z odrobiną szaleństwa jest manicure ombre w wersji french. Jak uzyskać taki efekt?

Przed malowaniem należy przygotować:

  • lakier bezbarwny lub cielisty (np. beż lub morela)
  • lakier biały
  • folię aluminiową
  • gąbeczkę (może być kuchenna)

Pierwszym krokiem jest pomalowanie płytek na odcień bezbarwny lub cielisty (warto wybrać ulubiony kolor, którego używamy do klasycznego manicure francuskiego). Następnie należy namalować białe paski na kawałeczkach folii aluminiowej i odbić je na kawałkach gąbki. Za pomocą gąbeczki odbija się stempelki na paznokciach (od końcówek ku środkowi płytki). Po wyschnięciu białego lakieru, całość warto utwardzić.

Taki manicure wymaga dużego doświadczenia – łatwiej będzie go wykonać lakierem hybrydowym, ponieważ klasyczna emalia szybko zaschnie.

Wady i zalety manicure ombre

Metoda ombre pozwala stworzyć bardzo fantazyjne paznokcie. Ten sposób malowania doskonale sprawdza się do zdobienia klasycznymi lakierami lub trwałymi hybrydami. W zależności od techniki i dobrania odcieni, można uzyskać efekt bardzo szalony (idealny na wieczorną imprezę) lub stonowany (na co dzień).

Malowanie ombre wymaga pewnego doświadczenia i dużego wyczucia. Wystarczy jednak nieco poćwiczyć, aby cieniowanie nie sprawiało problemów.

Zdjęcia – Bigstock.com