Poznaj manicure japoński

0
21570
Manicure japoński w praktyce

Manicure japoński w Polsce nadal pozostaje nowością. W Japonii, będącej jego kolebką, ma on kilkusetletnią historię. Metoda ta bywa określa także terminem P. Shine, czyli błyszczeć, ponieważ pozwala uzyskać efekt pięknych płytek błyszczących naturalnym blaskiem.

Manicure japoński – co to takiego?

Japoński manicure (P.Shine) pozwala odżywić i nabłyszczyć naturalną płytkę. Podczas zabiegu w paznokcie wciera się specjalną pastę oraz puder. Preparaty te dostarczają płytkom witaminę E, A i H, prowitaminy z grupy B5 oraz keratynę. Zawierają one także krzemionkę z Morza Japońskiego oraz odżywczy pyłek pszczeli z cystyną, czyli aminokwasem niwelującym łamliwość paznokci. Takie składniki mineralne wzmacniają płytkę i dodają jej blasku. Paznokcie po zabiegu są zdrowe i pięknie się prezentują.

Zabieg trwa około 30-40 minut, a jego efekt utrzymuje się od 2 do około 3 tygodni.

Dla kogo japoński manicure?

Manicure japoński mogą wykonywać zarówno panie, jak i panowie. Szczególnie polecany jest on osobom, które borykają się z kruchymi i łamliwymi paznokciami. Manicure pomoże także przy rozdwajających się końcówkach lub nierównych płytkach, ponieważ stosowana podczas zabiegu pasta wzbogaca płytki w potrzebne im składniki mineralne. Warto wiedzieć, że preparaty do P.Shine powstają wyłącznie z naturalnych składników i właśnie, dzięki temu tak dobrze regenerują zniszczone paznokcie.

O czym należy pamiętać?

Japońskiego manicure nie wolno wykonywać bezpośrednio po zdjęciu paznokci przedłużonych na żel lub akryl. Do zabiegu należy stosować oryginalne preparaty (na rynku pojawiły się niestety chińskie podróbki past i pudrów, które mogą być szkodliwe). Przed przystąpieniem do wykonywania manicure, należy odpowiednio przygotować paznokcie – zmiękczyć skórki i delikatnie odsunąć je od płytek oraz nadać im odpowiedni kształt za pomocą pilniczka (najlepszy będzie szklany lub papierowy).

Po zabiegu nie należy malować paznokci. Nie można także wykonywać manicureu hybrydowego, ponieważ płytka jest nie tylko odżywiona, ale i tłusta. Dopiero po około 4-5 dniach można wykonywać kolejne zabiegi.

Co jest potrzebne, aby wykonać manicure japoński?

Manicure japoński jest wykonywany w wielu salonach kosmetycznych. Zwykle łączy się go z zabiegami regenerującymi na dłonie. Po odżywieniu i nabłyszczeniu paznokci kosmetyczka może wykonać masaż dłoni z ziołami i japońskimi solami mineralnymi. Taki zabieg łączy pielęgnację z relaksem.

Na rynku dostępne są także specjalne zestawy do wykonywania P. Shine w domu. Niezbędne akcesoria można również skompletować samodzielnie. Gdy chcemy wykonać manicure japoński, musimy przygotować:

  • pilniczek oraz patyczek do odsuwania skórek
  • specjalną pastę
  • puder do P. Shine
  • zieloną polerkę do pasty (wykonana jest ona ze skóry jelonka)
  • różową polerkę do pudru
  • szpatułkę do pasty
  • balsam do rąk (ewentualnie intensywnie nawilżający krem)

Japoński manicure z masażem dłoni

Manicure japoński krok po kroku

Pierwszym krokiem manicure japońskiego jest przygotowanie paznokci (należy wykonać manicure metodą klasyczną lub biologiczną). Następnie należy zmatowić płytki pilniczkiem, aby odsłonić kanaliki, którymi witaminy i składniki mineralne przenikną w głąb paznokci. Na tak przygotowane płytki należy nałożyć specjalną pastę. Za pomocą szpatułki pastę musimy nanieść na zieloną gąbkę i wmasować ją energicznymi ruchami. Pasta zawiera skoncentrowane składniki, które poprawiają równowagę wodno-tłuszczową i odżywiają płytki. Niewielkie cząstki ścierne wygładzają wszelkie nierówności. Dzięki temu po takim zabiegu paznokcie są gładkie i mają naturalny odcień.

Efekt należy utrwalić za pomocą specjalnego pudru. Do jego nakładania należy używać różowej polerki ze skóry jelonka. Ważne jest, aby puder wcierać w paznokcie w tym samym kierunku, co pastę. Puder zatrzymuje składniki mineralne z pasty w płytkach paznokcia, zabezpiecza przed wodą i detergentami oraz nadaje paznokciom pięknego połysku.

Zalety i wady japońskiego manicureu

Manicure japoński doskonale regeneruje paznokcie. Jego siła tkwi w stosowaniu naturalnych preparatów bogatych w witaminy i minerały. Paznokcie stają się mocniejsze, mniej łamliwe, nie rozwarstwiają się, a z ich powierzchni znikają przebarwienia.

Zaletą tej metody jest także bardzo naturalny efekt. Dłonie z takim manicure są piękne i zadbane, ale nikt nie zauważy, że jest to efekt zabiegu, a nie natury. Inne metody manicure są przeznaczone przede wszystkim dla pań ze zdrowymi, odpowiednio odżywionymi paznokciami. Manicure japoński pozwala zaś takie paznokcie uzyskać.

Wadą tej metody jest to, że na pastę i puder nie można nałożyć lakieru do paznokci, dlatego zabieg nie przypadnie do gustu kobietom, które wybierają się do kosmetyczki, aby wyczarować efektowne wzorki czy paznokcie w kolorze zwracającym uwagę otoczenia. Dopiero po około 2-5 dniach od zabiegu można zacząć malować paznokcie.

Efekt utrzymuje się do 2 tygodni, dlatego pod względem trwałości metoda ta nie dorównuje manicure hybrydowemu.

Zdjęcia: Bigstock.com