Paznokcie żelowe pod lupą

0
4709
Paznokcie żelowe z pięknym wzorem

Która z nas nie marzy o pięknych, długich i idealnie prezentujących się paznokciach? Są one ozdobą kobiety, sprawiają, że dłonie prezentują się elegancko, a my czujemy się zadbane i wyjątkowe. Niestety natura nie dla każdej z nas była równie łaskawa. Kontakt z detergentami dodatkowo nie sprzyja idealnej płytce. Nasze paznokcie mogą stać się kruche i łamliwe, co znacznie utrudni ich zapuszczanie. Ratunkiem w takiej sytuacji jest ich przedłużenie. Najpopularniejsza jest metoda żelowa. Co warto wiedzieć na jej temat? Dziś bierzemy pod lupę paznokcie żelowe.

Jak wykonuje się paznokcie żelowe?

Metoda żelowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pań, które chcą przedłużyć paznokcie. Taki manicure pozwala uzyskać dyskretny, naturalny efekt. Technika ta często określana jest terminem metody światłoutwardzalnej, ponieważ wykorzystuje światło lampy UV do utwardzania warstwy żelowej.

Sposoby przedłużania

Metodę żelową stosuje się na 3 różne sposoby. Żel można wykorzystać do utwardzenia naturalnej płytki, do tipsów oraz do przedłużenia paznokci za pomocą form (szablonów). Żel nałożony na płytkę paznokci wzmacnia ją, zapobiega rozdwajaniu się końcówek oraz złamaniom. Taka forma manicure polecana jest paniom mającym problemy z kruchymi paznokciami.

Żel wykorzystywany jest także do aplikacji tipsów. W ten sposób można przedłużyć paznokcie o około 2/3 – zbyt długi tips przytwierdzony na żelu jest narażony na złamania. Metoda ta nosi nazwę jednofazowej samopoziomującej.

Kolejnym sposobem jest przedłużanie żelem na formie (szablonie). Takie rozwiązanie sprawdza się u kobiet, które mają płytki w niestandardowym kształcie i trudno im dopasować idealne tipsy. Szablon pozwala uzyskać przedłużenie o dowolnym kształcie. Na płytkę nakłada się gęsty żel, a następnie wybraną formę.

Na co należy uważać podczas wykonywania zabiegu?

Przed zabiegiem przedłużania należy przygotować paznokcie. Pierwszym krokiem powinno być usunięcie skórek (kopytkiem lub frezarką). Następnie należy skrócić płytki do odpowiedniej długości, wypolerować je oraz nałożyć na nie preparat odtłuszczający.

Warto pamiętać, że przedłużanie paznokci na żelu wymaga wprawy. Metoda ta nie jest zalecana do domowego manicure. Ważne jest, aby żel nie rozlał się poza płytkę (na skórki). Najlepszy efekt uzyskamy, gdy na paznokieć zostaną nałożone 3-4 warstwy żelu. Każdą warstwę należy utwardzić za pomocą lampy UV (około 2-3 minuty). Nierówno nałożony żel można lekko opiłować, ale im wyższa staranność, tym efekt będzie trwalszy i bardziej estetyczny (opiłowywanie może zniszczyć płytkę).

Żelowe paznokcie mogą być pięknie przyozdobione

Jaki żel dobrać?

Trwałość przedłużonych paznokci zależy od staranności wykonania zabiegu oraz wykorzystanego żelu. Na rynku dostępne są żele:

  • modelujące
  • kamuflujące
  • nabłyszczające
  • napigmentowe
  • brokatowe

Salony kosmetyczne najczęściej stosują żele jednofazowe. Cały zabieg polega na nakładaniu żelu jednego rodzaju. Żele można również łączyć. Niektóre manicurezystki stosują metodę trójfazową, ale takie sposób przedłużania jest bardziej czasochłonny. W takim przypadku należy nałożyć żel podkładowy, budujący oraz nawierzchniowy. Za pomocą białego i jasnoróżowego żelu budującego na przedłużonych paznokciach można stworzyć manicure francuski.

Zalety i wady metody żelowej

Metoda żelowa pozwala w naturalny sposób przedłużyć paznokcie. Można ją wykorzystać do wzmocnienia łamliwych płytek lub na tipsy. Żel doskonale nadaje się także do formowania paznokci w dowolnych kształtach za pomocą szablonów. Dużą zaletą przedłużania na żelu jest możliwość wykonywania różnych zdobień (dostępne są żele z ozdobami, można stworzyć paznokcie french, połączyć przedłużanie z przyklejeniem cyrkonii itp.).

Minusem metody żelowej jest to, że takie przedłużanie jest dość czasochłonne i wymaga dużej precyzji. Należy uważać, aby odpowiednio utwardzić poszczególne warstwy i nie dopuścić do rozlania się żelu na skórki, gdy palce znajdują się w lampie UV (lampa musi być ustawiona poziomo). Płytki mogą mieć także niejednolity odcień, ponieważ przez żel przechodzi powietrze. Tak przedłużone paznokcie są delikatne, dlatego nie sprawdzą się u pań często pracujących na komputerze, mających kontakt z detergentami i pracujących w warunkach niesprzyjających dłoniom (w takim przypadku polecany jest trwalszy akryl).

Jak żel wpływa na paznokcie?

Paznokcie żelowe nie niszczą naturalnej płytki w takim stopniu, jak akryl. Warto jednak po zdjęciu tipsów czy szablonów zadbać o paznokcie nakładając na nie odżywkę lub preparat wzmacniający.

Zdjęcia – Bigstock.com