Lampa do paznokci hybrydowych: UV czy LED?

0
4632
Lampa do paznokci

Manicure i pedicure hybrydowy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Efekt takich zabiegów utrzymuje się nawet do kilku tygodni, paznokcie są piękne i błyszczące, dzięki czemu zarówno dłonie, jak i stopy, staną się naszą ozdobą. Jednak ceny zabiegów w salonach kosmetycznych skutecznie odstraszają wiele Polek. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem zestawu do wykonywania paznokci hybrydowych w domu. Podstawowym elementem kompletu jest specjalna lampa do paznokci pozwalająca szybko utwardzić nałożone warstwy. Na rynku dostępne są lampy UV oraz LED. Które wybrać?

Lampa UV do paznokci – uniwersalna i wygodna

Najpopularniejsze są lampy UV, które pozwalają wykonywać paznokcie hybrydowe oraz paznokcie żelowe. Wybierają ją zarówno amatorki, jak i profesjonalne salony kosmetyczne. Lampy UV mają różną moc. Najtańsze urządzenia mają 9 W (lampa z jedną żarówką). Gdy zależy nam na wykonaniu profesjonalnego zabiegu, warto wybierać lampy UV o mocy minimum 36 W (4 żarówki po 9 W każda). Żarówki do takich lamp można kupić już za około 2 zł i samodzielnie je wymieniać.

Większa moc jest istotna, aby lakier szybko został utwardzony. Paznokcie hybrydowe wykonane w lampie o mocy 9 W nie będą wyglądać estetycznie, ponieważ lakier może szybko zacząć się marszczyć.

Lampy UV są uniwersalne – utwardzają dowolny lakier hybrydowy. Bazę wystarczy w nich utwardzać około 1 minuty, a lakier od 1,5 do 2 minut. Warto jednak pamiętać, że ciemniejsze lakiery zawierające więcej pigmentu lepiej utwardzać nieco dłużej (informację tę producenci zwykle podają na opakowaniach).

Lampy UV posiadają wysuwane dna z lustrem. To pozwala je wygodnie dezynfekować po każdym zabiegu. Lustrzana tafla rozprowadza światło po całym wnętrzu lampy, dzięki czemu lakier zostanie równomiernie utwardzony.

Lampa LED do paznokci – stylowa i mocna

Lampy LED są niejako następcą tradycyjnych lamp tunelowych (UV). Ich wyróżnikiem jest większa moc. Dzięki temu zabieg wykonuje się w nich o wiele szybciej. Powłokę bazową można utwardzić już w około 10-20 sekund. Lakier hybrydowy lampa ledowa utwardzi zaś w około 60 sekund (nawet intensywne kolory z dużą ilością pigmentu).

Lampy LED są droższe, ale ich zaletą jest nowoczesny design, dlatego doskonale sprawdzą się w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Ich atutem są także żarówki, których nie trzeba wymieniać tak, jak w lampie tunelowej. Producenci przekonują, że dobra lampa LED jest inwestycją na kilkanaście lat ciągłej pracy.

Lampy LED mają różną moc. Dostępne są modele o mocy 9 W, które dobrze poradzą sobie z hybrydą. Niestety nie sprawdzą się one do wykonywania paznokci żelowych. Bardziej uniwersalne są modele o mocy 12 W.

Lampa do paznokci hybrydowych ułatwia wykonanie pięknych stylizacji

Lampy LED typu mostek

Do użytku domowego można wybrać lampę LED w kształcie mostka. Ma ona moc od 6 do 9 W i sprawdzi się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z paznokciami hybrydowymi. Jej atutem jest cena – można ją kupić już za około 30 zł. Warto jednak pamiętać, że nie nadaje się ona do użytku komercyjnego. Jej słabszą stroną jest brak zamykania, dlatego światło może nieco się rozpraszać, co nie pozwoli na równomierne utwardzenie lakieru.

A może lampa LED plus UV?

Ciekawostką jest lampa Diamond. Posiada ona żarówki LED oraz UV. Moc spirali UV wynosi 12 Wat. Wsparciem dla spierali jest aż 12 żarówek LED, które mają moc 24 W. Taka lampa nadaje się zarówno do paznokci hybrydowych, jak i żelowych. Znacznie przyspiesza ona zabieg szybko utwardzając nałożone warstwy. Gratką jest timer, który pozwala ustawić lampę na 30, 60 lub 90 sekund pracy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru lampy?

Dobra lampa do paznokci hybrydowych powinna mieć czasomierz, który usprawni zabieg. Ważne jest także, aby wybrane urządzenie posiadało certyfikat CE, ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Ciekawostką jest wyświetlacz LCD. Wbudowany sensor ruchu sprawi, że lampa do paznokci będzie włączać się automatycznie, gdy włożymy rękę do jej wnętrza. Możemy zwrócić uwagę także na to, czy wybrany model posiada wentylator służący do osuszania paznokci.

Zdjęcia: Bigstock.com