Sztuczne paznokcie pod lupą

0
4660
Kolorowe sztuczne paznokcie

Sztuczne paznokcie dostępne są niemal w każdej drogerii. Są to zestawy, w których znajdziemy paznokcie i specjalny klej do ich przyklejania. Zabieg bez problemu można wykonać w domu, ponieważ nie wymaga on specjalnych umiejętności.

Sztuczne paznokcie, a tipsy

Sztuczne paznokcie często są mylone z tipsami. Są to jednak dwa zupełnie inne produkty. Tipsy to płytki ze specjalnymi kieszonkami, które nakłada się na naturalny paznokieć. Takie płytki wykonane są z mieszanek polyflexu, tworzywa ABS i innych składników sztucznych. Tipsy mogą mieć kształt naturalny lub wygięty i dostępne są z małą lub dużą kieszonką. Służą one do przedłużenia naturalnego paznokcia.

Tipsy zakłada się na żel lub akryl. Wykonanie takiego manicure wymaga wizyty w salonie kosmetycznym, ponieważ niezbędna jest nie tylko precyzja, ale i specjalistyczny sprzęt. Paznokcie można przedłużyć i utwardzić również za pomocą akrylu i specjalnych form.

Sztuczne paznokcie to coś zupełnie innego niż tipsy i paznokcie akrylowe. Są to gotowe produkty, które wystarczy nakleić na płytki paznokcia. Z powodzeniem taki zabieg można wykonać samodzielnie.

Sztuczne paznokcie – jak wybrać?

Najpopularniejsze sztuczne paznokcie mają odcień różowy lub mleczny. Taki kolor doskonale wpasowuje się w naturalną płytkę, dzięki czemu otoczenie może nie zauważyć, że to nie nasze własne paznokcie tak pięknie się prezentują.

W drogeriach, sklepach i kioskach dostępne są także paznokcie kolorowe. Z powodzeniem można znaleźć niemal wszystkie odcienie oraz paznokcie z gotowymi już wzorkami. Na paznokciach mogą zostać namalowane paseczki, kropki, panterka, wzory geometryczne czy wzory marmurkowe. Dostępne są także zestawy do złudzenia przypominające manicure francuski (z końcówkami białymi lub kolorowymi).

Podczas doboru paznokci warto zwrócić uwagę nie tylko na ich kolor lub wzór, ale także na kształty. Najlepiej prezentują się lekko zaokrąglone paznokcie w kształcie migdała. Dostępne są także produkty przypiłowane na kwadratowo lub bardzo długie, ostro zakończone. Rodzaj warto dobierać stosownie do okazji. Gdy wybieramy się na bal karnawałowy, możemy sięgnąć po długie, ostro wygięte paznokcie. Na co dzień sprawdzą się bardziej naturalne kształty.

Niebieskie sztuczne paznokcie

Jak przykleić paznokcie?

Dzień przed nakładaniem sztucznych paznokci warto wykonać staranny manicure klasyczny. Płytki powinnyśmy dokładnie wypolerować – na matowej powierzchni klej lepiej działa, dzięki czemu paznokcie nie będą tak szybko odpryskiwać. Następnie należy wyjąć paznokcie z opakowania i dopasować do poszczególnych płytek. To pozwoli nie pomylić się podczas przyklejania.

Kropelkę kleju rozprowadza się na wewnętrznej stronie sztucznego paznokcia. Następnie paznokieć należy przyłożyć u góry i powoli opuścić go ku dołowi dociskając do płytki. Ważne jest, aby pomiędzy naturalnym, a sztucznym paznokciem nie utworzyły się pęcherzyki powietrza. Paznokieć powinien dokleić się po około 60 sekundach.

Po doklejeniu paznokcie można opiłować do idealnych kształtów. Gdy wybraliśmy mleczne lub różowe wzory, bez problemu można je malować dowolnym lakierem i tworzyć na nich wzorki. Ważne jest jednak, aby do zmywania lakieru zawsze używać wyłącznie bezacetonowego zmywacza (aceton rozpuści klej).

Na jakie okazje sprawdzą się sztuczne paznokcie?

Sztuczne paznokcie nie są zbyt trwałe, dlatego sprawdzą się przede wszystkim, gdy zależy nam na uzyskaniu pięknego efektu na wyjątkową okazję. Można je przykleić na wieczór, imprezę ze znajomymi, wypad do klubu, szkolną imprezę. Bardzo szybko wyczarujemy idealny, piękny manicure.

Takie rozwiązanie wybiera wiele nastolatek, ponieważ sztuczne paznokcie są szeroko dostępne i niedrogie – zestaw 20 paznokci z klejem można kupić nawet już za 10 zł.

Jak takie paznokcie wpływają na płytki?

Sztuczne paznokcie nie są najzdrowsze dla naturalnych płytek. Ich przyklejanie może niszczyć paznokieć, dlatego jest to raczej doraźne rozwiązanie, które można zastosować od czasu do czasu. Metody tej nie poleca się paniom, które mają kruche, zniszczone paznokcie.

Warto także pamiętać, że do przyklejania można używać wyłącznie specjalnego kleju dołączonego do opakowania.

Zdjęcia – Bigstock.com