Bielenda: natura wpisana w jakość. Wybieraj bezpieczne składniki

0
855
Bielenda – kosmetyki naturalne

Bielenda już od 30 lat dba o piękno i zdrowie Polek. Produkty marki należą do najchętniej wybieranych, a jej kosmetyki lądują w koszykach zakupowych co kilkadziesiąt sekund. Na pierwszy plan wysuwa się silna inspiracja naturą: składniki aktywne pochodzenia roślinnego zasilają skład niemal każdego kosmetyku. 

Potencjał, który tkwi w naturze, stał się fundamentem polskiego przedsiębiorstwa kosmetycznego. Składniki pochodzenia roślinnego, witaminy, mikroelementy znajdujące się w produktach sprawiają, że receptury są unikatowe, a przede wszystkim całkowicie bezpieczne i przyjazne skórze. 

Czy Bielenda to naturalne kosmetyki?

Bielenda kojarzona jest z marką, która oferuje kosmetyki naturalne do pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów. Naturalne, czyli wykluczające substancje chemiczne, syntetyczne barwniki czy konserwanty, a korzystające z bogactwa surowców naturalnych.

Trudno jest doścignąć ideał, a więc 100% naturalnych składników. Wiele marek oferuje więc produkty, które zawierają ponad 90% surowców pochodzących z roślin i minerałów. Bielenda oferuje natomiast kilka serii, które zawierają ich aż 99%. 

Kosmetyki naturalne, mogą zawierać pojedyncze składniki pochodzenia zwierzęcego, jednak najważniejsze, by były pozyskiwane w sposób niewyrządzający krzywdy zwierzętom. Polski producent udowadnia, że jest to jak najbardziej możliwe. Bielenda od samego początku wyklucza niehumanitarne praktyki wobec zwierząt, przez co może poszczycić się symbolem „cruelty free”. Równie dumnie brand prezentuje znak króliczka, podkreślając etyczną odsłonę swojego biznesu. Bielenda znajduje się na liście organizacji PETA – organizacji walczącej o prawa zwierząt. 

By mieć pewność, że inwestujemy w prawdziwy kosmetyk naturalny, a nie sprytnie opracowaną etykietę, powinniśmy dokładnie analizować skład produktów. Prawdziwe kosmetyki naturalne lub organiczne na opakowaniu będą miały oznaczenie organizacji certyfikującej, czyli Ecocert, Cosmebio, czy też Soil Association. W składzie nie mogą natomiast pojawić się składniki takie, jak: oleje mineralne, parabeny, silikony, barwniki syntetyczne, substancje etoksylowe, czy uzyskiwane z organizmów modyfikowanych genetycznie.

Bielenda – kosmetyki prosto z natury

Bielenda – naturalnie zdrowa i piękna skóra

Bielenda od samego początku hołduje idei, że najbardziej przyjazną, bezpieczną oraz kompleksową pielęgnację skóry, są w stanie zapewnić naturalne składniki aktywne. Dlatego też przez 30 lat  odkrywa bogactwo roślin i minerałów, które dobroczynnie działają na skórę, włosy i paznokcie. 

Chcąc dostarczyć klientom możliwie najskuteczniejszy kosmetyk, specjaliści działu badawczo-rozwojowego, śledzą najnowsze trendy i opracowują coraz to doskonalsze receptury. Świat roślin jest dla brandu inspirującą przestrzenią, dzięki której rodzą się najlepsze pomysły i najskuteczniejsze rozwiązania. 

Filozofia Bielendy, opierająca się na naturalnej pielęgnacji – przyjaznej dla skóry i środowiska,  została urzeczywistniona w kosmetykach, zawierających ponad 90% składników pochodzenia naturalnego. Marka ma niezwykle rozbudowane portfolio, dlatego kosmetyki idealne odnajdzie w nim kobieta w każdym wieku, z każdym rodzajem cery. 

Warto wspomnieć o linii naturalnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych, dedykowanych cerze dojrzałej, które bazują na największym odkryciu ostatnich lat, czyli bakuchiolu, który zapewnia głęboką odbudowę i rewitalizację skóry. Kosmetyki zawierają ponad 97% składników pochodzenia naturalnego, a aż 80% ukierunkowana jest na zwalczanie i przeciwdziałanie zmarszczkom. 

Bardzo dużą popularnością cieszy się również linia Eco Nature, która zawiera aż 99% składników pochodzenia roślinnego – są to kosmetyki wegańskie, w opakowaniach przyjaznych środowisku, a także linia Bielenda Beauty Milk, gdzie połączona została moc mleczek roślinnych i prebiotyków. Brand nie zapomniał również o pielęgnacji włosów, którym dedykowana jest kolekcja kosmetyków wegańskich: 100% Pure Vegan. W pełni wegańskie produkty zawierają ponad 90% składników aktywnych pochodzenia botanicznego. 

Wyjątkowe podejście do kwestii pielęgnacyjnych zapewniło marce silną pozycję na polskim rynku, a także w ponad 45 krajach świata. Poszukiwanie naturalnych składników aktywnych i tworzenie receptur, które są niemal w 100% naturalne, wyróżnia markę na tle innych. Jeśli więc zależy Ci, by zadbać o skórę i włosy w sposób przyjazny i bezpieczny, koniecznie analizuj etykiety i szukaj symboli, które są dowodem miłości do środowiska naturalnego.