Dieta na piękne włosy i paznokcie

0
1913

Włosy i dłonie to wizytówka każdej kobiety, dlatego też panie przywiązują szczególną wagę do tego, aby ich włosy, dłonie i paznokcie były zawsze wypielęgnowane. Odpowiednio dobrany manicure dodaje klasy, elegancji i atrakcyjności. Jednak kluczem do sukcesu są zdrowe, mocne włosy i paznokcie, które mogą w ten sposób stać się prawdziwym atutem. Jak wiadomo są one dość podatne na uszkodzenia, dlatego też często zdarza się tak, że nie wyglądają one tak, jak ich posiadaczka by sobie życzyła.

W przypadku dążenia do pięknych, zdrowych włosów i paznokci kluczem jest dieta. Odpowiednie składki odżywcze, budulcowe, makro i mikroelementy sprawiają, że zarówno włosy jak i paznokcie nie tylko szybciej rosną, ale są także mocniejsze, zdrowsze. Jeśli chodzi o dietę to przede wszystkim musi być ona bardzo różnorodna, bogata w białko, owoce i warzywa. Czerwone mięso i buraki dostarczają organizmowi żelaza, którego braki osłabiają cały organizm, w tym właśnie włosy i paznokcie. Ponadto białko pochodzące z mięsa, jaj, czy warzyw strączkowych jest doskonałym budulcem niezbędnym do prawidłowego wytwarzania się tkanek, co ma oczywiście pozytywny wpływ na wzrost i jakość paznokci i włosów. Szczególnie cennym i wartościowym źródłem nie tylko białka, ale i innych substancji odżywczych jest żółtko kurzego jaja.

Zdrowa dieta, która ma na celu wzmocnienie włosów i paznokci musi w dużej mierze opierać się na owocach i warzywach. Bardzo ważne jest też dostarczenie organizmowi witaminy H, nazwanej inaczej biotyną, czy witaminą piękna. Bogatym jej źródłem są produkty pochodzenia zwierzęcego, czyli żółtka jaj, wątróbka, ale i również znajduje się ona w orzechach, czy nawet i szpinaku, choć z znacznie mniejszych ilościach.

Osoby, którym zależy na wzmocnieniu włosów i paznokci, ale nie są w stanie zdrowo się odżywiać mogą zdecydować się na suplementację produktami, które dostarczają dzienne zapotrzebowanie organizmu na potrzebne składniki. Zdrowe odżywianie oraz suplementacja mają bardzo pozytywny wpływ na wygląd, sprawność, ale i na ogólną kondycję i zdrowie organizmu.