Paznokcie żelowe czy hybrydowe – co sprawdzi się lepiej?

0
4027

Chcesz, aby Twoje dłonie wyglądały elegancko? W takim przypadku nie zapomnij o profesjonalnym manicure. Co wybrać – żel czy hybrydy?

Paznokcie żelowe oraz paznokcie hybrydowe są obecnie najpopularniejszymi metodami manicure. Każda z tych metod posiada swoje plusy i minusy, dlatego warto poznać je przed skorzystaniem z takiej oferty!

Paznokcie żelowe i hybrydowe – czym różnią się pomiędzy sobą?

Aby paznokcie prezentowały się efektownie, można wybrać różne metody ich stylizacji. Manicure klasyczny, czyli odpowiednie opiłowanie płytki i pomalowanie paznokci kolorowymi lakierami to znana metoda na nadanie im estetycznego wyglądu.

Teraz jednak większym zainteresowaniem wśród kobiet cieszą się manicure żelowy oraz manicure hybrydowy, które pozwalają na uzyskanie jeszcze bardziej atrakcyjnych efektów na dłużej!

Zarówno w przypadku żelu, jak i hybrydy stosuje się odpowiednie preparaty, które pozwalają na zbudowanie bazy oraz następnie na nadanie paznokciom odpowiedniego wyglądu – także przez przedłużenie paznokci. Proces wykonania manicure wygląda zatem podobnie, ale warto pamiętać o tym, że pomiędzy manicure żelowym a hybrydowym pojawiają się także znaczne różnice, które warto poznać.

Cechy charakterystyczne manicure żelowego:

  • lakiery żelowe są twardsze od żelowych, polecane są dla paznokci kruchych i łamliwych, które wymagają dodatkowego utwardzenia
  • możliwe jest przedłużenie paznokci i nadani im odpowiedniego kształtu przez szablony
  • podczas aplikacji pojawia się nieprzyjemny dla niektórych osób zapach
  • w celu zdjęcia manicure konieczne jest spiłowanie płytki, co może doprowadzić do jej osłabienia – żel nie rozpuszcza się w acetonie

Cechy charakterystyczne manicure hybrydowego:

  • lakiery hybrydowe są bardzie elastyczne od żelowych, nie są polecane dla osób o elastycznej, kruchej płytce paznokciowej
  • paznokcie można przedłużyć i nadać im pożądany kształt – stosuje się odpowiednie szablony
  • posiadają bezzapachową formułę, dlatego praca z nimi jest bardziej przyjemna
  • ściągnięcie paznokci jest łatwiejsze, ponieważ można zastosować aceton lub inny zmywacz, którym nasącza się płytkę i następnie zdejmuje lakier, dlatego jest to łatwiejsza metoda niż w przypadku żeli

Wobec tego zarówno stylizacja paznokci z wykorzystaniem żelu, jak i hybrydy ma swoje zalety i wady. Gdy płytka jest słaba i wymaga dodatkowego utwardzenia, wówczas warto pomyśleć o żelu. Natomiast wtedy, gdy paznokcie są zdrowe, nie łamią się i nie kruszą, wówczas manicure hybrydowy sprawdzi się lepiej.

Chcesz mieć piękne paznokcie? Skorzystaj z oferty sprawdzonego salonu manicure!

Chcesz cieszyć się pięknym wyglądem swoich paznokci? Nie wiesz, jaki manicure będzie dla Ciebie najlepszy? W takim przypadku wybierz się do dobrego salonu manicure, gdzie można skorzystać z szeregu zabiegów dla dłoni i paznokci!

Chociaż manicure żelowy i hybrydowy można wykonać w warunkach domowych z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków, narzędzi i urządzeń, to jednak wiele kobiet preferuje udanie się do dobrego salonu manicure, gdzie pielęgnacją i stylizacją paznokci zajmą się specjalistki w tej dziedzinie.

W mieście Gliwice profesjonalne usługi w tym właśnie zakresie oferuje Salon Kosmetyczny Bonjour, którego specjalnością są manicure oraz pedicure. Klinika oferuje pielęgnację i stylizację paznokci z wykorzystaniem różnych metod, w tym takich, jak manicure klasyczny, manicure żelowy oraz manicure hybrydowy. Oferuje także specjalne zabiegi pielęgnacyjne, które nadają dłoniom młodzieńczy wygląd.