3 powody, dla których warto używać żelu budującego

0
996

Posiadanie paznokci idealnych to marzenie wielu kobiet – marzenie, które jednak nie zawsze jest proste do realizacji. Na szczęście – również w tym przypadku – nie ma rzeczy niemożliwych! Istnieją preparaty, które służą do odbudowy nawet najbardziej zniszczonych płytek. Niektóre – jak oliwka czy odżywka – stopniowo regenerują paznokcie. Są jednak także takie, które działają od razu, widocznie poprawiając wygląd płytek. Do tej drugie grupy preparatów zaliczamy właśnie żel budujący do paznokci – must have w niezbędniku każdej paznokciomaniaczki. Posiada tyle zalet, że ciężko wybrać 3 najważniejsze, ale spróbujmy!

Warto używać żelu budującego!

Ciężko się z tym sformułowaniem nie zgodzić, ponieważ to produkt wszechstronny, dość prosty w aplikacji i bardzo trwały. Te właśnie powody decydują o tym, że jest chętnie używany i wybierany przez paznokciomaniaczki na całym świecie.

Żel budujący – produkt wielu zastosowań

Słysząc “żel budujący”, wielu osobom przychodzi na myśl jedno, główne jego zastosowanie, czyli nadbudowa płytek. Jest to oczywiście jak najbardziej słuszne skojarzenie, ale nie wyczerpuje wszystkich funkcji tego produktu. Nie można zapominać także o tym, że doskonale nadaje się do przedłużania płytek, a także nadania im połysku czy koloru. Doskonale wygląda zarówno na paznokciach dłoni, jak i stóp. Wszechstronność żelu budującego do paznokci jest tak ogromna, że niektórzy nazywają go produktem do zadań specjalnych. Czy jest nim w rzeczywistości? Naprawdę trudno się z tym nie zgodzić!

Aplikacja żelu budującego do paznokci – prostsza niż mogłaby się wydawać

Biorąc pod uwagę ogromne możliwości produktu, mogłoby się wydawać, że jego aplikacja jest wręcz niemożliwa do wykonania w warunkach domowych. Wbrew tym opiniom, żel budujący do paznokci nakładają nawet osoby, które nie mają dużego doświadczenia w robieniu manicure i pedicure.

Jak wygląda proces aplikacji żelu budującego do paznokci?

Istnieją żele jedno- lub wielofazowe. Sam proces jest zdecydowanie szybszy w przypadku żelu budującego jednofazowego. Dlaczego? Można zaryzykować stwierdzeniem, że to specyfik all-in-one. Zanim przejdziemy do jego aplikacji, warto wspomnieć, że stylizacja paznokci zawsze powinna się rozpocząć przygotowaniem dłoni lub stóp do manicure/pedicure. Dopiero po tym etapie można mówić o rozpoczęciu regeneracji płytek. Żel budujący do paznokci nakłada się w jednej lub dwóch warstwach. Każdą oczywiście utwardza się w lampie. Nie ma ograniczeń co do jej rodzaju – może być to zarówno UV, LED czy CCFL. Kosmetyki wysokiej klasy – dostępne np. w sklepie https://allepaznokcie.pl/pl/c/ZELE-DO-PAZNOKCI/5489 – nie rozlewają się przy aplikacji, nie sprawiają, że french jest żółty oraz mówią STOP cofaniu się w lampie. Niektóre paznokciomaniaczki kończą manicure już po aplikacji 2 warstw żelu budującego. Jest to doskonałym potwierdzeniem często słyszanych słów, że produkt może być alternatywą dla lakierów hybrydowych.

Żel budujący do paznokci – trwały i odporny na uszkodzenia

Nic nie jest tak bardzo potrzebne zniszczonym paznokciom jak preparat, który będzie trwały i odporny na uszkodzenia. Dostępne na rynku żele budujące do paznokci pozwalają na uzyskanie nie tylko wytrzymałych, ale i pięknych paznokci. Kosmetyk utrzymuje się na dłoniach długie tygodnie, pozwalając Ci cieszyć się fantastycznym efektem na płytkach. Efektem, któremu niestraszne są odpryski czy zażółcenia. Jedno jest pewne – każdy paznokieć, który jest zbudowany żelem, zyskuje ekstra ochronę, która trwa!

Żel budujący do paznokci – jakość, w którą warto inwestować!

Jak już wspomnieliśmy, żel budujący do paznokci to must have większości stylistek paznokci. Warto go używać z 3 wymienionych przez nas powodów, ale nie tylko. To produkt, który wygląda na płytce elegancko, stylowo i bardzo klasycznie. Wypróbuj żel budujący do paznokci i przekonaj się, że płytki, mimo wypełnienia specyfikiem, mogą wyglądać jednocześnie spektakularnie i naturalnie. Wybierz kolor żelu, który Ci najbardziej odpowiada i zacznij swoją przygodę z odbudowywaniem płytek. Nie potrzebujesz o wiele więcej produktów niż do klasycznego manicure hybrydowego. Niezbędne Ci będą narzędzia do nadawania kształtu płytkom, baza, lampa UV/LED i – w przypadku produktu wielofazowego – pozostałe 2 rodzaje żelu.

Żel budujący to produkt do zadań specjalnych dla kobiet!

Żel budujący do paznokci jest produktem, który nakłada się dość szybko i intuicyjnie, a jego efekty są długotrwałe i spektakularne. Możesz go używać nawet wtedy, gdy wykonujesz pracę fizyczną lub masz częstą styczność z detergentami. Pamiętaj. że ten jeden, niewielki specyfik to coś więcej niż kolejna buteleczka w Twojej kosmetyczce. Ułatwi Ci on uzyskanie pięknych płytek, pozostających długo w nienagannym stanie.