Jak dostać się do specjalisty bez kolejek?

0
902

Długie kolejki do specjalistów na NFZ powodują, że coraz więcej pacjentów szuka alternatywnych sposobów, aby skorzystać z konsultacji lekarskich.

Pacjenci posiadający opłacone ubezpieczenie zdrowotne mogą korzystać z bezpłatnych konsultacji u specjalistów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Niestety, dostanie się do potrzebnego lekarza bardzo często sprawia dużo trudności. Ograniczona liczba świadczeń refundowanych przez NFZ powoduje, że na wizytę u specjalisty trzeba czekać nawet kilka miesięcy, a niekiedy powyżej roku!

Prywatna wizyta u specjalisty – także z dnia na dzień

Bardzo długi czas oczekiwania na wizyty u specjalistów na NFZ powoduje, że pacjenci coraz częściej decydują się na pomoc prywatną. Dobra przychodnia prywatna w Warszawie może zapewnić dostęp do specjalistów niekiedy z dnia na dzień!

Prywatna opieka zdrowotna jest bardziej wydolna, a przy tym także profesjonalna i kompleksowa od państwowej. Większa liczba specjalistów, wyższy poziom leczenia, dostęp do nowoczesnych metod diagnostycznych i terapeutycznych – to wszystko powoduje, że pacjenci wolą zapłacić za wizytę bez długiego stania w kolejkach.

Konsultacje ze specjalistami – także w ramach abonamentu medycznego

Z konsultacji ze specjalistami można korzystać także w ramach abonamentów medycznych. Prywatne abonamenty, które może zaoferować dzisiaj wiele placówek, na przykład przychodnia w Warszawie Żoliborzu Centrum Medyczne CMP, to korzystna propozycja dla tych pacjentów, którzy nie chcą mieć problemów z dostaniem się do specjalisty. To także niższe koszty, gdy specjaliści odwiedzani są systematycznie.

W pakietach tego typu można otrzymać wsparcie nawet kilkunastu specjalistów bez limitów, a także skorzystać z dodatkowych usług, na przykład badań diagnostycznych, zabiegów ambulatoryjnych, rehabilitacji.

Podsumowując, dostanie się do lekarza bez kolejek na NFZ zwykle nie jest możliwe. Właśnie dlatego tak wielu pacjentów decyduje się na konsultacje prywatne – także w ramach abonamentów medycznych w korzystnych cenach.