Przepis na udaną pierwszą randkę

0
1864

Udało Ci się umówić z chłopakiem, który wpadł Ci w oko i chcesz zrobić na nim dobre wrażenie? Stresujesz się, że wasze spotkanie może okazać się klapą? Taki sytuacji musi doświadczyć każdy. Uwierz, nie taki diabeł straszny, jak go malują. Zastosuj się do naszych wskazówek, a z pewnością zaliczysz nadchodzącą randkę do udanych.

Stylizacja w Twoim stylu

Jasne jest, że powinnaś dostosować ubiór do okazji i miejsca, w którym się spotykacie. Elegancka stylizacja obowiązuje Cię w teatrze albo w restauracji z wyższej półki. Na spacer czy do kina załóż z kolei to, w czym chodzisz na co dzień. Ubrania dużo mówią o człowieku. Przy ich pomocy wyrażamy swój styl. Na takim spotkaniu każdy chce się zaprezentować od jak najlepszej strony, to oczywiste. Nie przebieraj się jednak na potrzeby randki za kogoś, kim nie jesteś. Po pierwsze, będziesz się czuła niekomfortowo. Po drugie, udawanie jest na dłuższą metę bardzo męczące i szybko przestanie Ci sprawiać radość.

Obowiązkowy makijaż?

Dla wielu kobiet makijaż jest bardzo istotnym elementem przygotowań do randki. Pamiętaj, że nie musisz eksperymentować ani robić rzeczy, na które nie masz ochoty. Nigdzie nie jest powiedziane, że czerwone usta, kocia kreska i wykonturowana twarz to jedyne słuszne rozwiązanie. Uwielbiasz bawić swoim wizerunkiem? Świetnie, na pewno będziesz miała mnóstwo pomysłów. Użyj dobrych jakościowo kosmetyków, żeby mieć pewność, że makijaż zostanie na swoim miejscu. Świetnie sprawdzą się np. produkty japońskiej marki Sensai. Nie masz w zwyczaju się malować? Po prostu tego nie rób. Zawsze, ale to zawsze, bądź sobą!

Dobry rozmówca

Żeby rozmowa przebiegała dobrze, musi być odpowiednio zbalansowana, a obydwie strony szczerze nią zainteresowane. Czasami, pomimo najlepszych chęci, nerwy sprawiają, że nie przestajemy mówić lub, wręcz przeciwnie, mamy pustkę w głowie. Nie pozwól, żeby stres Tobą zawładną. Uważnie słuchaj swojego towarzysza, ale nie bój się mówić tego, co myślisz. Bądź przy tym naturalna i przyjacielska. Przesadna skromność albo przechwałki nie wróżą sukcesu. Zadawajcie sobie pytania i udzielajcie wyczerpujących odpowiedzi. Dajcie się sobie poznać. W końcu dzięki rozmowie będziecie mieli szansę odkryć wspólne zainteresowania i inne rzeczy, które was do siebie zbliżą.

Nie oceniaj

Randka to okazja do poznania całkiem nowego człowieka, który miał inne doświadczenia. Początkowo różnice w waszych poglądach czy zwyczajach mogą być trudne do zaakceptowania, ale nie jest to powód, aby z góry negatywnie oceniać drugiego człowieka. To, co dla Ciebie jest oczywiste, komuś może się wydawać niezrozumiałe. Spójrz na tę sytuację, jak na szansę poszerzenia własnych oraz cudzych horyzontów. Okazuj zrozumienie, dopytuj, dyskutuj. Nie jest przecież powiedziane, że któreś z was nie może zmienić zdania.

Kto płaci?

Kiedyś oczywiste było, że to mężczyzna opłaca rachunek na spotkaniu. Dziś takiego obowiązku już nie ma. Jeżeli chcesz, żebyście traktowali się po partnersku, dołóż się do rachunku. Jeśli Twój towarzysz upiera się przy swoim, prawdopodobnie chce Ci pokazać, że mu na Tobie zależy i dalsze dyskutowanie może być uznane za niegrzeczne. Wtedy po prostu zaoferuj, że następnym razem Ty bierzesz na siebie obowiązek zapłaty.